هشت نکته‌ای که شما را در چوب گورو می‌کند

سنبادهزن اوربیتال یک ابزار برقی و بادی دستی است که در یک عمل مداری اوربیتال سنباده میزند؛ یعنی در دایرههای همپوشانی نامنظم ثابت. این تضمین می کند که کاغذ شما با افزایش سن تغییر رنگ نمی دهد، شکننده نمی شود یا در طول سال ها از هم نمی پاشد. اگر به این مورد دقت نشود و افزونهای مدت زیادی بهروز نشود ممکن است مشکل عدم سازگاری با سایر افزونهها یا خود وردپرس ایجاد شود. اشتنباخ آلمان شاید اولین کاغذی است که هر شخصی که زمانی نقاشی میکرده آن را میشناسد،البته این مورد بیشتر بدلیل تولید و عرضه انواع تقلبی آن در بازار ایران است. این برند که محصول شرکت ایتالیایی فابریانو(Fabriano) است، در بین هنرمندان ایرانی بسیار محبوب و شناخته شده است، البته این مورد بیشتر بدلیل نبود انتخاب دیگر در بازار ایران است. در این بخش به روش ها و ابزار های این کار پرداخته ایم تا بدانید چطور این کار را انجام دهید. RankSignals وب سایتی است که می تواند تعداد بک لینک های وب سایت و محل انتشار آن ها را به کاربران نشان دهد. رنگ آمیزی دوباره آن ها هزینه زیادی دارد و باعث خورد شدن صفحات می شود. اغلب شما فقط می خواهید از یک کاغذ بریستول با کیفیت خوب برای تکمیل نقاشی های قلم خود استفاده کنید.

اگرچه اغلب شما کاغذ را بصورت بسته ای(پد) میخرید، میتوانید ورق های جداگانه نیز بخرید. وزن کاغذ که اغلب اشتباه گرفته می شود، نشان دهنده ضخامت کاغذ است. این حاشیه به شما یک منطقه تمیز برای برداشتن نقاشی خود می دهد. چوب این درخت بافتی همگن دارد و به دلیل بافت غیر صنعتی و یکنواخت اش پرداخت خوبی دارد. اکثر صافترین کاغذهایی که با مدادهای گرافیتی استفاده میکنید، به خوبی در طراحیهای قلمی به شما کمک میکنند. ایده خوبی است که کاغذی بخرید که کمی بزرگتر از اندازه طرحی است که می خواهید تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که کاغذی که میخرید این موضوع را ذکر کرده باشد. ولی معمولا بخار حاصل از برخورد نوک هویه به آن سمی میباشد . البته این یک موضوع ترجیحی است، اما به احتمال زیاد کاغذ نسبتا صاف می خواهید و اگر بتوانید آن را بخرید، کاغذ سنگین تری خواهید داشت. به طور کلی، در مقایسه با آنچه که معمولاً با مداد گرافیتی استفاده می کنید، کاغذی می خواهید که کمی زبرتر (دندانه تر) برای طراحی زغال چوب باشد.

مدل گرد لرزان: سنباده گرد و لرزان دقیقا مشابه همان مدل مشتی است با این تفاوت جرئی که در سنباده زن های مشتی پد مخصوص سنباده بصورت مربع شکل است و در مدل های گرد و لرزان این پدها به شکل دایره ای و یا مدور طراحی شده اند و به همین خطر می توان از آن ها در حالت های بیشتری جهت صاف و پاکسازی کردن سطوح از هر نوع برآمدگی و خراشیدگی استفاده نمود. به طور کلی ابزارهای ریز مانند مداد (گرافیت یا رنگی)، خودکارها و نشانگرها برای کاغذهای صاف تر مناسب هستند در حالی که رسانه های دانه درشت تر مانند زغال به کاغذ با دندانه بیشتری نیاز دارند (کاغذ زبرتر). در نهایت یک کاغذ می تواند بسیار صاف یا بسیار زبر باشد. کاغذ زِبر واقعا می تواند وضوح کوچکترین جزئیات شما را محدود کند. اگر میخواهید جزئیات نقاشی شما دقیق تر باشد کاغذ صاف تر مخصوصاً هنگام طراحی کوچک مناسب شماست. هرچه کاغذ “سنگین تر” باشد، ضخیم تر خواهد بود. به یاد داشته باشید، هر چه وزن سنگین تر باشد، کاغذ ضخیم تر و محکم تر است! به عنوان مثال، اگر میخواهید نقاشیهایی با ابعاد ۲۰×۳۰ سانتیمتری ایجاد کنید، به سراغ برگه ای با ابعاد ۲۷×۳۵ بروید و یک لبه حاشیهدار را حفظ کنید!