نحوه استفاده از برنامه آزمون دولینگو چیست؟! | iranbritish

نحوه استفاده از برنامه آزمون دولینگو چیست؟! | iranbritish به خاطر داشته باشید که آزمون شما در تمامی لحظات رکورد می شود و پس از اتمام آزمون، یک ناظر ویدیو آزمون شما را بررسی می کند تا مطمئن شوند از تمام قوانین در طول آزمون پیروی کرده باشید. اگر هر یک از قوانین آزمون زبان انگلیسی دولینگو را نقض کنید، دولینگو مجاز است بدون بازپرداخت هزینه آزمون، نتیجه آزمون شما را تایید نکند یا نتایج آزمون های قبلی را بی اعتبار سازد و برای شما کارنامه دولینگو صادر نکنند. بسته به میزان تخلف، و با توجه به قوانینی که نقض کرده اید ممکن است داوطلبان به مدت سه ماه از شرکت در ازمون منع شود و یا برای همیشه از شرکت دوباره در آزمون دولینگو محروم شوند.

نمره آزمون دولینگو از 160 است که بعد از انجام آزمون و تصحیح آن، نمره نهایی ظرف مدت 48 ساعت در اختیار شما قرار داده می‌شود. این نمره بر خلاف آزمون‌های تافل و آیلتس به صورت مجزا برای هر بخش ارائه نمی‌شود؛ بلکه یک عدد به صورت کلی نشان‌دهنده نمره نهایی آزمون شما خواهد بود. اعتبار مدرک آزمون زبان دولینگو برای مدت دوسال است و پس از پایان این مدت برای داشتن مدرک معتبر دولینگو مجدد باید آزمون بدهید. زمان آزمون دولینگو 60 دقیقه و هزینه شرکت در آن 49 دلار اعلام شده است.

  • بدیهی است که برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو نیاز به تقویت مهارت‌های گفتاری، شنیداری، گفتاری و خواندن خود دارید.
  • استفاده از مطالب سایت آکادمی آنلاین زبان شایسته فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
  • بسته به میزان تخلف، و با توجه به قوانینی که نقض کرده اید ممکن است داوطلبان به مدت سه ماه از شرکت در ازمون منع شود و یا برای همیشه از شرکت دوباره در آزمون دولینگو محروم شوند.
  • یکی از ویژگی های جذاب این آزمون آن است که متقاضی می تواند قبل شرکت در آزمون اصلی دولینگو، با مراجعه به وبسایت دولینگو از آزمون های تمرینی (تا چند بار) استفاده کند.

به شکل میانگین پاسخ به هر پرسش حدود 1 تا 2 دقیقه زمان خواهد برد و حداکثر زمان مورد نیاز برای یک سوال در این آزمون 5 دقیقه است. خوبی این موضوع عدم خستگی و عدم فرسایشی شدن آزمون برای داوطلبان است. گرچه باید توجه داشته باشید که این کوتاه بودن سوالات، نیاز به سرعت عمل بالاتر خواهد داشت. ایده آزمون های تطبیقی ​​این است که سوالاتی به شما ارائه می دهند که سطح دشواری آن متناسب با توانایی شما طراحی می شوند و بنابراین دقیق تر (و به طور کارآمد!) مهارت شما را نسبت به یک آزمون سنتی ارزیابی می کنند. درصورتی که در هنگام برگزاری آزمون دولینگو ازتلفن یا موبایل استفاده شود ، نتیجه آزمون صادر نمی شود و دیگر مجاز به انجام دوباره آزمون نخواهید بود .

در اتاقی آرام با نور کافی حضور داشته باشید و با هیچ شخصی صحبت نکنید. پس از اتمام آزمون، ویدیو انجام تست شما، توسط ناظران به دقت بررسی می‎‌شود. عدم رعایت هریک از قوانین فوق، موجب خدشه‌دار شدن اعتبار مدرک دولینگو می‌شود. باید به این موضوع توجه داشته باشید که نمونه سوالات آزمون دولینگو 45 دقیقه از آزمون واقعی دولینگو کوتاه تر است، یعنی مدت زمان آن 15 دقیقه است و دامنه امتیازدهی آن از دقت کمتری برخوردار بوده و نمره آن به رسمیت شناخته نمی‌شود. زمانی که به خوبی با نمونه سوالات آزمون خود را آماده کردید، می‌توانید برای آزمون نهایی دولینگو ثبت نام کنید.

قوانین و مقررات تست دولینگو

البته که درست است که آزمون تطبیقی و adaptive است، اما آمادگی شما در زمینه های مختلف به شما و نمره شما کمک خواهد کرد. آزمون دولینگو یا تست دولینگو Duolingo English Test یک آزمون ارزیابی زبان انگلیسی است که در سالهای اخیر توسط بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان مورد قبول شده و طرفداران خاص خود را پید کرده است. برای این که در هر آزمون زبانی شرکت نمایید، باید نسبت به قوانین آن هم اطلاع داشته باشید.

خرید مدرک آزمون دولینگو