میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور چگونه است؟

در شرایط آب و هوایی سرد ، این امر باعث افزایش قابل توجه جریان میل لنگ موتور می شود. استفاده از توربوشارژ باعث کاهش طول عمر قطعات میشود که افزایش بسیار زیاد دما دلیل آن است. با تعویض به موقع فیلتر ها و استفاده ی جنس خوب برای موارد تعویضی میتوان طول عمر دیزل ژنراتور را افزایش داد. اگرچه موتور احتراق داخلی انواع زیادی دارد ، اما بیشترین استفاده برای سیستم های ژنراتور آماده به کار ، موتور 4 زمانه است.

به دلیل چهار مرحله مشخصی که در احتراق رخ می دهد ، به آن 4 زمانه گفته می شود. استقرار سریع به دلیل عواملی مانند باتری های شارژ نشده یا سرقت شده اتفاق نمی افتد . به این موضوع دقت کنید که مناسبترین محلی که میتوان تابلو را بر روی آن قرار داد، محلی است که ثابت باشد و لرزشی در آن اتفاق نیفتد. استفاده توامان از یک بخش مولد که معمولاً موتور دیزل بوده و یک بخش الکتریکی که دینام یا آلترناتور و یا ژنراتور نامیده میشود باعث شده تا چگونگی عملکرد و اجزاء این تجهیز برای بسیاری از علاقمندان مورد سوال باشد. قابل کاربرد در فراهم کردن توان پیوسته برای یک بار ثابت تا رتبه کامل خروجی برای زمانهای نامحدود است. این سیکل ادامه می ییابد تا اینکه ژنراتور شروع به تولید معادل ولتاژ خروجی برای ظرفیت عملکرد کامل است.

کنترل پنل دیزل ژنراتور میزان ولتاژ و آمپر را نشان میدهد و برای محفظت از آن در برابر برف و باران در داخل یک جعبه ی فلزی قرار دارد. اگر بخواهیم یک دیزل ژنراتور را با یک ژنراتور گاز طبیعی مقایسه کنیم میتوان به جرات گفت یک دیزل ژنراتور دو برابر یک ژنراتور گاز طبیعی برق تولید میکند و این خود نشان دهنده ی این است که مدل های مختلف دیزل ژنراتورها قدرت خیلی بیشتری نسبت به ژنراتور های گازی با همان اندازه تولید میکنند. در صورتی که در ژنراتور های گازی هزینه اولیه تهیه بسیار بیشتر بوده و تنها مزیت آن از نظر اقتصادی برای مصرف کننده، تامین آسان تر سوخت آن است. برای صرفه جویی در هزینه های طراحی مجدد ، باید درجه نویز سیستم را در نظر گرفت. در طراحی اتاق همچنین پیشنهاد می شود که برای راحتی پرسنل بیشتر هوای خنک و خنک کافی فراهم شود.

ما در تهران تولز برای مشاوره و خرید این محصول در خدمت شما عزیزان هستیم. نصب کانوپی دیزل ژنراتور برای تهیه دیزل ژنراتورها در واحدهای صنعتی الزامی نیست. شکیب با اشاره به اینکه ناپیوسته بودن راه پله ساختمان و عدم حفاظت راه پله و سقفه ای کاذب در برابر حریق باعث گسترش آتش به طبقات دیگر شده، گفت: عدم وجود سیستم حفاظت سازه فلزی در برابر حریق (اعم از حریق بند، پوششهای معدنی و رنگهای ضدحریق) که باعث انتقال سریع دما در کل سازه شده است از سوی دیگر عدم وجود سیستم اتوماتیک کشف و اطفای حریق و سیستم بارنده در ساختمان بلندمرتبه از دیگر دلایل سرایت آتش به طبقات دیگر بوده است. قیمت دیزل ژنراتور با توجه به اینکه تولید شده کدام کشور است نوع برند آن و همچنین توان آن و عواملی نظیر نوع تابلو دستی یا اتوماتیک ، داشتن کانوپی سایلنت و یا نداشتن آن متغییر می باشد.

برای مثال در انگلستان ، Defra (دپارتمان محیط زیست غذا و امور روستایی) سیاست های زیست محیطی را تعیین می کند و در هند وزارت محیط زیست و جنگلها (وزارت دفاع) این نقش را بازی می کند. در حالی که مفهوم کاهش صدا و مجرای هوای خروجی مسئله ای ساده است ، مسائل زیست محیطی و نظارتی ساده نیستند. با نگهداری مناسب و تأمین سوخت کافی میتوان ساعتها، روزها، و حتی هفتهها از ژنراتورهای دیزلی استفاده کرد، درنظر داشته باشید شرایط محیطی از قبیل ارتفاع از سطح دریا، دما و رطوبت هوا و مدت زمان کارکرد در میزان توان خروجی یک دیزل ژنراتور تأثیرگذار است. و در آخر حتما محل ورود هوا و خروج دود را بررسی کنید. 5. وجود حیوانات و حشرات در اطراف دستگاه و آب و هوای نامناسب میتوانند آسیبهایی را برای دستگاه به همراه داشته باشند، بنابراین علاوه بر اینکه باید ژنراتور را در جایگاه مناسبی قرار دهید، باید به صورت روتین آن را بررسی کنید.

همچنین به سطح سر و صدا کلی و درک از آن کمک می کند. معمولا بعد از استفاده از دیزل ژنراتورها بین 250 تا 500 ساعت باید یک سرویس کلی شوند البته فاصله ی بین سرویس های منظم دیزل ژنراتورها توسط سازنده ی موتور مشخص شده است. در برخی موتور ها پیشرفته و جدید از یک گرمکن سوخت ورودی به فیلتر استفاده شده است. سومین مسئله ای که باید مورد بحث قرار گیرد ، زیبایی شناسی است ، برخی از شهرداری ها الزاماتی را در شرایط قرارگیری ژنراتور ، از جمله نیاز به قرار گرفتن آن در داخل بتن / دیوارهای بلوکی مطابق با ظاهر ساختمان اصلی وضع کرده اند. البته به این نکته توجه داشته باشید که بهترین مشاور شما برای خرید دیزل ژنراتور میتواند ،مشورت و راهنمایی گرفتن از خریدارنی باشد که قبلا خرید کرده اند.

اینها شامل گازوئیل ، گاز ، نفت مایع (LP) و بنزین است.

شاید تصور کنید خرید کار سادهای است اما اینطور نیست و شما باید اطلاعات کافی در رابطه با انواع آنها داشته باشید. یک نیروگاه جزیرهای در نظر گرفته شده برای منبع توان اصلی، یک اجتماع مجزا دارای حداقل سه ژنراتور دیزل خواهد بود، که از هر دوی آنها انتظار میرود که بتوانند بار مورد نیاز را حمل کنند. اما اگر نمیتوانید راهحل مناسبی را برای خود در موجودی آنلاین ما پیدا کنید، با ما تماس بگیرید و تیم فروش متخصص ما به شما کمک میکند تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. آنچه در ابعاد و اندازه های دستگاه ژنراتور دیزلی تاثیر دارد در حقیقت، ویژگی ها و مشخصات فنی تجهیزات الکترونیکی می باشند. این نوع دستگاه ها می توانند در محیط های تجاری، ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت دیزل ژنراتور

ایوکو تولید کننده انواع خودروهای تجاری، موتورهای دیزلی و ژنراتورها است. برای کاربردهای تجاری، ممکن است لازم باشد تا بطور مستقیم بوده و روی تانک سوخت خارجی نصب شده باشد. برای حفظ دمای متوسط موتور بهتر است رادیاتور به سمت خارج ، از طریق یک گانال هوای ورودی در سطح مقطع همان سطح رادیاتور هوا را مبادله کند. چرخه این مراحل شامل مصرف مخلوط هوا / سوخت ، فشرده سازی آن مخلوط ، احتراق یا انفجار و اگزوز. لوله اگزوز در خاتمه به فضای بیرون می رسند باید از طریق درها، پنجره ها و دیگر محل های باز خانه یا ساختمان خارج شوند.

ها به دو صورت طراحی میشوند: اتوماتیک و دستی.

برای آشنایی بیشتر ببینید: رادیاتور ژنراتور چگونه کار میکند؟ سرعت زیاد در دیزل ژنراتور باعث کارایی بیشتر این موتور می شود. این محصول به نسبت بقیه دیزل ژنراتور های موجود در ایران گرانتر می باشد. محصولات این شرکت نسبت به بقیه دیزل ژنراتور گران می باشد. لوول یکی از با سابقه ترین شرکت های چینی است که محصولات آن با مشهورترین برندهای جهان رقابت می کند. EGSA (انجمن سیستم های تولید برق) سازمانی در سراسر جهان است که اطلاعات زیادی در مورد انتشارات و سایر اطلاعات ارائه می دهد. اشاره داشت. از برتریهای کامینز این است که بیش از 6000 نمایندگی فعال در سراسر جهان دارد. راه حل های آلایندگی شامل تولید انواع کاتالیزور ها و اگزوز ها و انواع سوخت رسان های کامینز. فابریک بودن کوپله اگر متعلق به یک برند معتبر نظیر کامینز پاور Cummins Power انگلستان باشد، مزیت قابل توجهی در خرید ژنراتور دیزلی برق محسوب میشود.

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتورها نیازی به سوخت گیری مداوم ندارد و نیز سوخت مصرفی آن خطر خیلی کمتری به نسبت بنزینی دارد. ژنراتور های بنزینی برای ادامه ی فرایند تولید برق نیاز به سوخت گیری مداوم دارد و بنزین هم یکی از اشتعال ترین نوع سوخت میباشد و برای سوخت گیری ژنراتور شما دائم در معرض سوخت هستید و ایمنی شما در خطر است. پس ابتدا باید تعیین کنید که دیزل ژنراتور برای تامین برق بصورت دائمی استفاده میشود یا فقط برای مواقع اضطراری. پرسیدن این سوال برای تعیین نوع دیزل ژنراتور (اضطراری ،پرایم و یا دائم کار )میباشد.

انواع دیزل ژنراتور

در ادامه این مطلب به سراغ قطعات اصلی دیزل ژنراتور و اجزای تشکیل آن خواهیم رفت و به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت. از چه قطعاتی تشکیل شده است؟ شارژرهای باتری معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند تا از خوردگی جلوگیری کنند. برای جلوگیری از تخلیه باتری در دوره های استفاده نشده تهیه یک سیستم شارژ باتری اتوماتیک جداگانه با زنگ هشدار از راه دور “بهترین روش” تلقی می شود. هدف از نصب کانوپی، عایقبندی صوتی برای مکانهایی مانند هتلها، بیمارستانها، ساختمانهای مسکونی و تجاری و همچنین جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و خاک در هنگام استفاده از ژنراتور در فضاهای باز، مثل معادن و پروژههای عمرانی است.

بازه قدرت موتور دیزل کاترپیلار بین 300 تا کاراسهند 8000 کیلووات است. میزان قدرت دیزل ژنراتور کاترپیلار زیاد است و در صنایع بزرگ با فشار کاری بالا مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات این شرکت به دلیل قدرت بالای موتورهای آن در حدود 3000 کیلووات اغلب در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. برای تامین روغن این ژنراتور برق باید حدود ۱۷ لیتر روغن را در نظر داشته باشید و وزن آن حدود ۱۷۵۰ کیلوگرم است. بازوی صنعت آلمان در سال ۲۰۰۶ شرکت «بیر دیاگناستیکز» (Bayer Diagnostics)، شرکت تولیدکننده تجهیزات تصویربرداری برای تشخیص بیماریها ازجمله تجهیزات تصویربرداری از قلب و عروق، تجهیزات انکولوژی، تصویربرداری از غدد و تومورها و تجهیزات رادیولوژی را نیز خرید و آن را با بخش «مدیکال سلوشن دیاگناستیکز» (Medical Solutions Diagnostics)، یکی از بخشهای زیمنس در حوزه ارائه راهکارهای پزشکی برای تشخیص بیماریها ادغام کرد.

کاربرد دیزل ژنراتور

قبل از خرید ژنراتور و این اعداد را توسط سازمانهای محلی کنترل کنید. از این رو اقدام به خرید بهترین مارک دیزل ژنراتور می کنند. در حالت قطع برق شهری به صورت خودکار اقدام به تأمین برق مشترکین میکند. سوخت احتراق پیدا کرده باعث می شود که انرژی گرمایی به انرژی مکانیکی تبدیل شود.کاربرد این دستگاه در مکان هایی می باشد که برق وجود ندارد. موتور دیزلی این دستگاه از گازوئیل تغذیه می کند و وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. اینها شامل گازوئیل ، گاز ، نفت مایع (LP) و بنزین است. بعد از گذشت 200 ساعت کار حتما فیلتر گازوئیل و بعد از 100 ساعت کار نیز فیلتر روغن را عوض کنید. از گاز طبیعی، الکل،گازوئیل، گاز چوب تا روغنهای سوخت از روغن دیزل تا سوختهای رسوبی. مراقب نشتی آب و روغن باشید.

قطعات متحرک داخلی همانطور که هوای بیرون با این قسمتهای متحرک با سوخت داخل موتور مخلوط می شود. قطعات این دستگاه در ایران یافت می شود، همچنین نصب، عیب یابی و تعمیر آن به راحتی انجام پذیر است. همچنین ممکن است از یک تابلو ATS جهت چنج اور و کنترل دستگاه استفاده گردد. انواع موتور برق شامل موتور برق های کوچک و قابل حمل با توانایی تولید چند صد وات برق، موتور برق های دیزلی با توان تولید چند هزار وات و مولدهای ثابت و بزرگ با توان خروجی بیش از یک میلیون وات می باشد. استفاده از این دستگاه در هر مکانی که وجود برق امری حیاتی است، مشاهده میگردد. البته توجه داشته باشید که این دستگاه در ابعاد کوچک و بزرگ طراحی می شود. دیزل ژنراتورها به دو صورت طراحی میشوند: اتوماتیک و دستی. عدم تعویض به موقع قطعات یدکی، فیلترها و سایر “مواد مصرفی” می تواندمنجر به خرابی می شود.

تعمیر و نگهداری دقیق سیستم خنک کننده برای عملکرد مطمئن مورد نیاز است. به طوری که فقط نیاز به سرویس منظم و نگهداری از دیزل ژنراتور می باشد. موارد مهمی که در کنترل پنل ژنراتور های دیزلی بیشتر بدان بیشتر توجه می شود عبارتند از روشن و خاموش شدن دستگاه، میزان ولتاژ خروجی و میزان آمپر می باشد. این دسته از دیزل ژنراتورها هم همیشه در حالت آماده به کار هستند که بیشتر مناسب مکان هایی مثل مراکز بهداشتی و درمانی درمانگاه ها و بیمارستان ها و ادارات هستند. صدا خفه کنهای اگزوز به طور کلی در طبقه بندی صنعتی ، مسکونی یا بحرانی دسته بندی می شوند.