ماشین پژو 405 GLX

این محصول قرار بود به عنوان جانشین پیکان به دست مشتریان قشر متوسط رو به پایین برسد، اما با توجه به شرایط خاص بازار و تقاضای بالا برای این محصول، قیمت آن روز بهروز بالاتر رفت و طبق انتظار، پراید جای پیکان را گرفت و سمند به محصولی نسبتا لوکستر برای اقشار کارمند بدل شد. شرکت کنندگان می توانند فقط تا قبل از پایان مهلت ثبت نام، از طرح نام نویسی شده انصراف دهند و در صورت عقد قرارداد، مشتری به هیچ عنوان حق انصراف ندارد. صندلی خودرو یکی از بخشهای خودرو است که در صورت صدمه دیدن یا باید به طور کلی آن را عوض کنید و یا اینکه در حالت بهتر به تعمیر آن بپردازید که مثل روز اول نخواهد شد. بهطورکلی، هرچند در سورن پلاس فقدان نمایشگر لمسی و ترمزهای عقب دیسکی کاملاً احساس میشود و تجهیزات آن در مقایسه با خودروهای روز دنیا هیچ حرفی برای گفتن ندارند اما در مقایسه با دیگر خودروهای داخلی، امکانات این خودرو را میتوان نسبتاً قابلقبول دانست.

البته همین تغییرات جزئی هم توانستهاند چهرهٔ پیر سورن پلاس را کمی زیباتر کنند و به کابین آن حال و هوای جوانپسندی ببخشند. تغییرات دیگری که روی این خودرو صورت گرفته این است که چهره ایی اخمو به خودرو سمند سورن ELX داده است. تغییرات جزئی جلو پنجره، تغییر دستگیره درها و افزودن یک به اصطلاح اسپویلر (باله) کوچک از دیگر تغییرات سورن پلاس هستند. به طور کلی تعلیق نرم و بلند و ارتفاع بالای سمند سورن از سطح زمین یک نکته و مزیت مثبت برای رانندگی در مسیرهای پردستانداز و جادههای خاکی به حساب میآید؛ موتور آزمایش شده سمند سورن با قدرت خالص و عملکرد بالا و مطلوبی که نسبت به پیشرانههای بسیار کوچکتر دارد، توانسته است حداکثر توان خود را در شرایط عملیاتی تنظیم شده به خوبی نمایش دهد. در مجموع درباره نمای بیرونی دنا باید گفت که ایران خودرو با انتخاب فرم درست برای چراغها و استفاده از مهشکن در سپر، با ایجاد کمترین تغییرات نسبت به تولیدات قبلی خود، به یک طراحی قابل قبول دست یافته است. سمند ال ایکس از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۰ با پیشرانه XU7 پژو ۴۰۵ به دست مشتریان ایرانی میرسید، تا آنکه پس از طراحی و ساخت موتور ملی، این خودرو در سال ۱۳۹۰ به پیشرانه EF7 بنزینی نیز مجهز شد و در حال حاضر تولید آن ادامه دارد.

اگر میخواهید هزینه نقاشی ماشین ۴۰۵ کمتر شود میتوانید به هر مرکز نامعتبری مراجعه کنید اما انتظاری از نتیجه عالی نداشته باشید. به همین دلیل پیشنهاد میشود برای اطلاع از هزینه رنگ کامل سمند 1400 حتما به صورت حضوری به مرکز نقاشی سمند مراجعه کنید تا کارشناس آن را بررسی کرده و به طور دقیق هزینه دور رنگ ماشین سمند یا هر ماشین دیگری و یا هزینه رنگ کامل خودرو سمند را به شما اعلام کند. درسال 1372 مرکز تحقیقات و خدمات خودکفا، برای اولین بار یک خودروی مقرون به صرفه را طراحی کردند، طرح های اولیه این خودرو از روی شورلت رویال گرفته شده بود، و در همان طرا حی باقی ماند. نمونههای اولیه خودرو ملی که بر پایه شورولت رویال ساخته شده بودند، تحت عنوان پیکان جدید در نمایشگاههای بینالمللی تهران طی سالهای ۷۲ تا ۷۵ رونمایی و معرفی شدند اما هیچ وقت به تولید انبوه نرسیدند. پیکان حدود ۵ دهه روی خط تولید ایران ناسیونال و بعدها ایران خودرو قرار داشت و با وجود اینکه انگلیسیها آن را ساخته بودند، اما آنقدر با فرهنگ مردم ایران عجین شده بود که به عنوان یک خودرو ملی به آن نگاه میشد.

پژو ۲۰۶ در سال ۲۰۰۰ توانست ۴ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان و کودک در تصادفات و ۲ ستاره از ۴ ستاره دربخش عابرین پیاده را از مؤسسه یورو انسیایپی دریافت کند. نخستین خودروی پژو، پژو تیپ ۱ بود که خودرویی سهچرخ بود، در سال ۱۸۸۹ توسط آرمان پژو و با همکاری گوتلیب دایملر تولید گردید. سمند X7 اولین مدل خودرو ملی که در بازار به سمند معمولی معروف بود، از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۸ در فهرست محصولات ایران خودرو قرار داشت. با هم به بررسی خصوصیات این خودروی ملی میپردازیم. انتقال نیروی موتور هم همچنان توسط همان گیربکس پنج سرعتهٔ دستی صورت میگیرد و در سورن پلاس فعلاً خبری از ارائهٔ گیربکس اتوماتیک یا شش سرعتهٔ دستی که در دنا پلاس و رانا پلاس دیدهایم نیست. در مشخصات فنی و آپشنها، سورن پلاس خودرویی با پیشرانه ۱۶ سوپاپه است که اولین بار در اواخر سال ۹۸ به بازار معرفی شد. پاترول یکی از ماشین هایی است که بدنه بسیار قوی دارد و کمتر پیش میاید کهدر تصادفات بدنه آن آسیب جدی ببیند و نیاز به رنگ کامل داشته باشد. در سال 99 هزینه نقاشی کامل خودرو های مختلف قطعا بسیار ازران تر از سال 1400 بود زیرا تورم کمتر بود و هزینه مواد اولیه نیز کمنتر بود.

باطری اصلی ماشین سمند سورن را از کجا بخریم؟ این شرکت با برخورداری از ظرفیتهای صنعتی مبتنی بر فناوریهای روز به عنوان مرجع اصلی تامین نیازهای کشور به حوزه انرژی و نهاد معتبر و تاثیرگذار در حوزه باتری است که در طرحهای اولویت دار ملی با سایر سازمانها و نهادهای قانونی کشور همکاری مینماید. آسیب دیدن هریک از تسمهها سبب میشود که انرژی به قطعه مربوطه انتقال پیدا نکند و در نتیجه عملکرد آن به مشکل برمیخورد. شرکت توسعه منابع انرژی توان همان شرکت باتریسازی نیرو است که دهها سال در ایران و جهان آن را با نام صبا باتری میشناسند. این خودرو از یک موتور ۲۰۰۰ سی سی ۳۲۵ اسب بخاری مجهز به توربوشارژر ۳۴ میلیمتری (مطابق با قوانین FIA) به همراه سامانه انتقال قدرت ۶ دنده خطی و قابلیت انتقال نیرو به چهار چرخ بهره میبرد. پس از ارائه پیشنهاد به مسئولان خودروسازی ایران، طرح شرکت انگلیسی بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ اما به دلیل آنکه مدل توسعهیافته توسط شرکت فرست اتوموتیو چندان با نیاز مشتریان ایرانی همخوانی نداشت، بسیاری از کارشناسان و مهندسان ایرانی با همکاری کارشناسان شرکت فرست اتوموتیو و برخی از متخصصان دیگر کشورهای اروپایی گرد هم آمدند تا محصولی مطابق با نیاز مشتریان ایرانی تولید کنند.

باتری ماشین سمند سورن طول عمر بیشتری نسبت به دیگر ماشین ها دارد، این امر به علت این است که باتری از گرما دور است. با این پول میشود به محصولات چینی نظیر برلیانس H230 یا همان نسخه صندوقدار سری 200 برلیانس هم فکر کرد، بخصوص که نسخه اتوماتیک H230 هم با قیمت کم و بیش مشابه سورن پلاس در بازار قابل خریداری است. البته قبلاً ایرانخودرو نسخهٔ توربوشارژ سورن را هم تولید میکرد که با برخورداری از ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۱۵ نیوتن متر گشتاور، برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت به ۱۰.۵ ثانیه زمان نیاز داشت اما تولید سورن توربو چند وقتی است که متوقف شده و فعلاً هم خبری از ارائهٔ موتور توربو برای سورن پلاس نیست. البته دنا با قیمت بازار ۴۰۰ میلیونی، به میزان قابلتوجهی گرانتر است اما پارس TU5 با قیمت ۳۸۶ میلیون تومان کاملاً در مقابل سورن پلاس قرار میگیرد و انتخاب یکی از آنها فقط به سلیقهٔ افراد بازمیگردد. البته باید بدانید که هزیه رنگ ستون 206 در حدود 200 هزار تومان میباشد و اگر بخواهید سقف 206 را رنگ کنید هزینه سقف 206 در حدود 550 هزار تومان میباشد. البته این هزینه یک هزینه میانگین است ممکن است آسیب بدنه ماشین شما کم باشد در این صورت هزینه هزینه نقاشی خودرو پاترول میتواند از 200 هزار تومان باشد.

پژو ۲۰۶ دبلیوآرسی، یک نسخه از پژو ۲۰۶ میباشد که بر روی پژو ۲۰۶GT توسعه یافت و در میان سالهای سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ توسط تیم پژو اسپرت در رالی جهانی سایت bongahekhodro استفاده میشد. پژو در سالهای ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۰ بهطور مداوم در رالی معروف پاریس داکار قهرمان شد. بنابراین، تا دو سال پیش می شد ماشین زیر ۱۰ هزار دلار وارد کرد ولی الان و در سال ۲۰۲۲ نمی شود ماشین روز اروپایی را وارد کرد. امروزه پیکان دیگر در خیاباتن های ایران و تهران به چشم نمیخورد و روز به روز تعداد خودرو های پیکان در حال کاهش است. ولی امروزه اکثر این سیستمها، رو به سیستمهای متصل شونده مانند بلوتوث و یا AUX آوردهاند و این ممکن است کار را برای شما مشکل کند. همچنین امروزه ضبط ماشین نه تنها وظیفهی پخش موسیقی بلکه سیستم هدایت کامپیوتر خودرو نیز هستند. در نهایت اصلی هدف از داشتن یک ضبط ماشین، شنیدن موسیقی و یا رادیو است.

چرمهای تهیه شده از نایلون: این نوع چرم که از جنس نایلون است، بدترین نوع روکش صندلی به شمار میروند و دوام و طول عمر خیلی کمی دارند. یکی از جدیدترین اعضای این خانواده، سورن پلاس است که مدتی است بهعنوان محصولی جدید (!) وارد بازار شده است. قدرت ترمز گیری خودرو هم به دلیل ترمزهای عقب کاسهای چندان مطلوب نیست و با توجه به وزن بالای سورن پلاس، فقدان ترمزهای دیسکی در عقب کاملاً احساس میشود. در نتیجه، همین الان تصمیم می گیرند آن ماشین را بخرند و در پارکینگ نگهداری و احتکار کنند ولی از آن استفاده هم نکنند. سمند سورن از لحاظ فنی تفاوت چندانی با مدلهای معمولی ندارد و عمده تغییرات آن به طراحی چراغها، جلوپنجره و سپر محدود میشود. جلو پنجره در مدل ابتدایی سورن دارای طراحی شبکه ایی بود، اما در طراحی جلو پنجره ایی سورن ای ال ایکس از سه نوار افقی موازی استفاده شده است. این ماشین که روی پلتفرم پژو ۴۰۵ ساخته شده بود، از همان موتور ۱.۸ لیتری ۸ سوپاپ به نام XU7 استفاده میکرد.

پژو موفقیتهای بسیاری در مسابقات رالی بینالمللی کسب کردهاست. در آن زمان سیتروئن دچار مشکلات مالی بسیاری بود، اما در عین حال، مدلهای بسیاری از خودرو را برای تولید نهایی طراحی نموده بود. ایران خودرو با این تغییراتی که در سمند ایجاد کرد نظر بسیاری را به این خودرو جلب کرد. همه مدلهای پژو ۱۰۱ تا پژو ۹۰۹ این شرکت بهعنوان نامهای تجاری مختص پژو ثبت شدهاند. نمونه دیگر پژو ۲۰۶ اسدبلیو است، که اندازهای در حدود یک پژو ۴۰وای دارد. هزینه رنگ کامل ۲۰۶ سال 1400 در مراکز زیر مجموعه اتوصافکار از حدود 400 الی 600 هزار تومان به بالا میباشد. در ایم صفحه میخواهیم هزینه رنگ کامل خودرو را برای انواع خودروهای داخلی و خارجسی بررسی کنیم. انواع مدل های سمند رابه شما معرفی می کنیم . خودرو سمند سورِن مدل تغییر شکل یافته سمند معمولیX7 و سمند LX میباشد. این نسخه خودرو ملی نسبت به مدل گذشته، یعنی X7 دارای تفاوتهای ظاهری اندکی بود که شاخصترین آنها به تغییر سایز چراغهای عقب و گرافیک داخلی آنها مربوط میشد. از جمله امکانات بیشتر سمند LX EF7 نسبت به نسخه پیشین میتوان به وجود ترمز ضدقفل ABS، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، رینگهای آلومینیومی، صندلی برقی سرنشینان جلو، سنسور هشدار عقب و صندوق برقی اشاره کرد.

همه ماشین های روز چینی که در دو، سه اخیر با تکنولوژی جدید تولید شده اند، بالای ۱۵ هزار دلار هستند. این تجهیزات شامل دو ایربگ، سیستم تهویهٔ اتوماتیک، چراغ مشایعت، آینههای جانبی تاشو برقی راهنما دار، شیشههای برقی هر چهاردر، فرمان تلسکوپی، سنسور دندهعقب، تنظیم برقی پشتی صندلیهای جلو و رینگهای ۱۵ اینچی آلومینیومی میشود؛ اما مهمترین آپشنی که به سورن پلاس اضافه شده، کروز کنترل است که قبلاً در سورن معمولی وجود نداشت. در زمان نگارش این مطلب، قیمت کارخانهٔ سورن پلاس ۲۴۳ میلیون تومان و قیمت بازار آن ۳۷۸ میلیون تومان است. براساس معاملهی ایران خودرو و پژو، پلتفرم این مدلها در ایران لایسنس شده است؛ بنابراین تا زمانی که تولیدکنندهی ایرانی برنامه داشته باشد، خودروهای قدیمی پژو عرضه میشوند.

سال ۱۸۸۹ سال مهمی برای کارخانهٔ پژو بود، چراکه نخستین خودرو با نام پژو را راهی بازار نمود: یک خودرو ۳چرخه پژو طراحیشده توسط آرمان پژو. شرکت ایران خودرو از سال ۱۳۹۵ نسخه توربوشارژ این محصول را که مجهز به موتور ملی توربوشارژ بود، به دست مشتریان رساند. تسمهها به دلیل اینکه جنس آنها عموما از لاستیک است، دارای عمر مشخصی هستند و با کارکرد طولانی انعطاف خودشان را از دست داده، ترک خورده یا پاره میشوند. در واقع، تسمهها یکی از اصلیترین و مهمترین اجزاء هر خودرویی است و علاوه بر این، با توجه به ساختار و جنس آنها، هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض دارند.

برخی از آنها با توجه به این که شرکت سازنده سمند، باتری نوع اسید شارژ را روی این خودرو نصب می کند، توصیه می کنند که این نوع باتری مناسب ترین باتری سمند است. نخستین نشانواره پژو که در آن از طرح شیر استفاده شده بود، برای تیغه ارهها و وسایل فولادی این شرکت، طراحی شد. ۲۰۶ آن موقع به همراه پژو پارس و سیتروئن زانتیا خودروهای روی بورس بازار بودند و قیمتش در آن زمان متوسط روبه بالا بود. لازم به ذکر است که هزینه رنگ کامل ۲۰۶ سال 1400 باید با نظارت حضوری اعلام شود و ما در این مقاله همه تلاشمون رو میکنیم که هزینه اضافی از شما دریافت نشود و تا حد امکان کمترین دستمزد رنگ کامل خودرو از شما دریافت شود. هزینه رنگ کامل خودرو 405 سال 1400 بر اساس میزان آسیبی که به بدنه وارد شده استتعیین میشود. در این صفحه تصمیم گرفتیم برای آن که همه با قیمت نقاشی کامل خودرو های مختفل آشنا شوند و بدانند برای نقاشی کامل خودرو چقدر باید هزینه کنند جدولی را قرا داده ایم که بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی ماشین 1400 هزینه ها در آن درج شده است. البته بایدبه شما بگوییم هزینه ای که ما به عنوان هزینه رنگ کامل ۲۰۶ سال 1400 اعلام میکنیم به صورت حدودی است و ممکن است آسیب بدنه شما بیشتر باشد و هزینه به طبع بیشتر خواهد شد.