شیر گیوتینی بررسی دقیق و خرید آنلاین تچهیزات صنعتی پاسارگاد آرون | kasrasaran

شیرهای گیوتینی جهت استفاده در خطوط انتقال سیال با گرانروی بالا (سیال های لجنی) و یا سیالاتی که دارای ذرات جامد می باشند مورد استفاده قرار میگیرند. شیرهای گیوتینی در سایزهای ۲″ اینچ الی ۲۴ اینچ تولید و عرضه میگردند جهت خرید کلیه شیرهای گیوتینی در سایزهای مشروحه زیر با شماره های فوق تماس حاصل فرمایید. در شیر چاقویی، با عملگر پنوماتیک از یک اکچوییتور استفاده میشود، که با نیروی هوا و فشار آن باعث حرکت کردن دیسک در جهت عمودی و باز و بسته کردن شیر خواهد شد.

انواع شیر گیوتینی از نظر نوع عملکرد

بطور مثال بعضي از انواع خاص آن شيرهاي تا محدوده دمايي 260- تا 73 درجه سانتی گراد و تا فشار 22 بار تحمل مي‌كنند. نوع ژاكت دار اين شيرها جهت كنترل سيال لجني در بسياري از پروسه‌ها مانند تصفيه آب ، كاغذسازي استفاده مي‌گردد. مهره ماسوره اين نوع شيرها يكي از مزيتهاي مهم آن است بطوريكه به راحتي قابل تعويض است بدون آنكه شير از خط جدا شود.برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد. شیر گیوتینی معمولا به صورت دستی باز و بسته می شود اما این امکان نیز وجود دارد که به شکل اتوماتیک عمل کند که نیاز به انجام فرآیندی دارد. در طی این فرآیند که برای اتوماتیک شدن انجام می شود بر روی شیر یک اکچوئیتری نصب می شود که این امکان را برای باز و بسته شدن شیر به صورت اتوماتیک ایجاد می کند. شیرگیوتینی دارای ساختمانی دو تکه است که در قسمت تماس با فلنچ ها ضخامت بیشتری را شاهد هستیم و همین امر باعث تقویت طرفین و مقاومت بیشتر شیر شده است.جنس معمول این نوع شیرها از چدن خاکستری یا استنلس استیل تهیه شده و در کنار آن متریال گیت نیز از استنلس استیل است.

  • نشیمن و رینگ نشیمن این شیر با توجه به نوع سیال، فشار و حرارت در انواع استیل، لاستیک، تفلون و برنز قابل تولید و مونتاژ می باشد.
  • بطور مثال بعضي از انواع خاص آن  شيرهاي تا محدوده دمايي 73- تا 260 درجه سانتی گراد و فشار 22 بار را تحمل مي‌كنند.
  • در این نوشتار به عنوان راهنمای مختصری درحوزه شیر چاقویی یا شیرگیوتینی ، سعی شده است با نگاهی اجمالی به ساختار و عملکرد این تجهیز و انواع مختلف آن بپردازیم .
  • از آنجا که باز و بسته شدن شیرهای پنوماتیک و هیدرولیک به صورت بادی است، برای مکانیزه کردن خطوط از انواع شیر پنومایک استفاده می شود.
  • ميزان خوردگي اين نوع سيالات بسيار بالا بوده و به همين جهت شير گيوتيني به صورتي است که در حين عبور سيال بدنه و تيغه پايين ترين ميزان سطح تماس با سيال را خواهد داشت.

از معايب آن شیر گیوتینی استیل احتياج به نيروي انسداد قوي جهت بستن شير به علت ضعيف بودن خواص خفگي را می توان ذکر نمود. به عبارتی دیگر گشتاور بسیار بالایی جهت باز و بسته کردن شیرگیوتینی مورد نیاز میباشد. این شیر ها می توانند از ابزار هایی مانند فلومتر برای باز کردن و بستن یک کانال پس از گذر میزان مشخص از جریان فرمان بگیرند.

شیر پروانه ای ویفری اهرمی

عضو انجمن صنعت تأسیسات تولید و پخش شیرهای چدنی و برنزی، کشویی، یکطرفه، صافی، سوپاپی، سوپاپ اطمینان، فشار شکن، فلوتر، پروانه ای ویفری، پروانه ای فلنجدار   اطلاعات بیشتر… شیر گیوتین از بدنه و دیسک، نشیمنگاه، حلقه نشیمنگاه، ساقه، محرک، پکینگ، حلقه O و مهره تشکیل شده است و این اجزا با توجه به فشار کاری، دما و نوع سیال متفاوت هستند. با توجه به نوع عملکرد این شیر می توان از این شیرها برای سیالاتی که جامد یا گل مانند هستند نیز استفاده کنیم.

ممکن است افراد به شیرهایی در سایزهای بزرگتر احتیاج داشته باشند که در صورت لحتیاج به اندازه های بزرگتر می توانند سایز مورد نظر خود را سفارش داده و تحویل بگیرند. یک مدل از گیت ولو که در فرآیند های صنعتی کاربرد فروانی دارد به شیر گیوتینی معروف است. قصد داریم به شکل کاملا حرفه ای شیر گیوتینی را معرفی کنیم و کاربرد های آن را برشماریم.شیر گیوتینی به شکل تدریجی باز و بسته می شود و علت این امر تیغه ای است که به شکل عمودی در میان این نوع شیر قرار گرفته است به علت ساختار مخصوص آن گاهی به آن شیر چاقویی نیز اطلاق می شود. نام گیوتینی نیز به علت وجود این تیغه است و خاصیت قطع کنندگی آن اطلاق می شود. شیرهای گیوتینی یا چاقویی از جنس های چدن , فولاد و یا استیل در مدل های لاگ و ویفری با نوع عملگر دستی و پنوماتیک از سایزها 2 اینچ الی 36 اینچ در کلاس 150 بر اساس استاندارد ASME  B16.5 و مطابق با استاندارد PN10 PN16 , پینچ ولو PN6 تولید و عرضه می شود .

شیر گیوتینی بررسی دقیق و خرید آنلاین تچهیزات صنعتی پاسارگاد آرون | kasrasaran