راهنمای خرید پژو 206 کارکرده

از یاد نبریم که قیمت 206 تیپ دو در اروپا و حتی در ایران، اقتصادی و ارزان محسوب میشود. استهلاک پژو 206 یکی از معایب مهم این خودرو محسوب میشود. در ابتدای ده هشتاد که پژو 206 وارد ایران شد، این خودرو به خودرویی اسپرت و نسبتا لوکس شناخته شده بود. از سوی دیگر اما کابین خودرو برای همهٔ سرنشینان جلو و عقب جادار است و در سفرهای طولانی از راحتی نسبتاً مناسبی برخوردار خواهد بود. به­طورمثال، شیشهبالابرهای عقب این خودرو و تنظیم آینههای آن، دستی شده و سیستم تهویه هوای اتوماتیک ندارد. این تیپ از خودرو از پیشرانه TU3 برخوردار نبود و از یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری با نام گیربکس دستی پیشفرض و یک گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک بهره برده است. مبارک باشه .منم طرح شما ثبت نام کرده بودم .

این خودرو دارای رنگ بندی تیره ای است که بسیار زیبا و همه پسند است. دارای پیشرانه 1.7 لیتری با توان تولید 155 اسب بخار قدرت دارد که تقریبا با قدرت خودرو مزدا3 با موتور 2 لیتری برابری می کند. وقتی عطش تقاضا کم می شود، افراد مختلف به امید آمدن محصول جدیدتر و قیمت کمتر، خریدشان را معلق می کنند. اگر این ۷۵ هزار خودرو به میزان تولید داخلی ما اضافه شود، تا آن یک و نیم میلیون تقاضای سالیانه برای خودرو، فاصله زیادی دارد ولی اثر روانی این تعداد واردات، خیلی بیش از واردات است. یکی از عوامل تعیینکننده قیمت 206 تیپ 2 در بازار آزاد نیز میزان اسپرت بودن آن است. یکی از مزایا و عوامل تأثیرگذار بر قیمت 206 تیپ 2 در برابر دیگر خودروها، سیستم ترمز قوی این خودرو است. این خودرو در سالهای اخیر با ترمز عقب کاسهای به بازار آمده است.

دو سال پس از اولین تولید سمند، ایران خودرو فیسلیفتی از این ماشین با نام سمند ال ایکس را روانه بازار کرد که بسیار پرطرفدار ظاهر شد. این خودرو نیز، مانند پژو ۲۰۶ ایرانی از سامانه برق ایران خودرو موسوم به اکو مکس بهره میبرد که محدودیتهای بسیار زیادی نسبت به ۲۰۷ آیهای اصلی دارد. مجموع این عوامل، کار خرید و فروش ماشین 206 را پیچیده کرده به نحوی در خرید آن، باید حتما از تجربیات یک کارشناس فنی خبره بهره برد. داشتن فضای داخلی مناسب که احساس راحتی به سرنشینان عقب و جلو می دهد و بهره گیری از ترمز ABS و کیسه هوا، صندوق عقب خودرو که ظرفیت بالایی داشته و نگرانی خانواده ها از جابجایی وسایل سفر را برطرف می کند همه این موارد در کنار هم یک خودرو القا گر یک خودرو بی نظیر برای مسافرت های طولانی است. این خودرو مجهز به ترمز ABS و EBD است؛ اما تفاوت اصلی دیسکی بودن ترمزهای تمام چرخ هاست که ترمز گیری بهتری را برای این خودرو رقم میزند. تفاوت اکسلها و کاهش وزن خودرو از جمله تغییرات سمند SE نسبت به مدل LX هستند.

طبق دستور پلیس راهور ناجا، مشتریان باید اطلاعات فردی و آدرس خود را در سامانه سخا نظام وظیفه ثبت نماید و همچنین در صورتی که بیشتر از یک سال از آخرین تاریخ به روزرسانی اطلاعات فردی و نشانی محل سكونت گذشته باشد، مشتری باید این اطلاعات را در سامانه به روز کند. برای اولین بار و در دهه ۷۰ میلادی بود که دنیای خودروسازی شاهد به ثبت رسیدن اختراع فیوز مذکور توسط شرکت آمریکایی Littelfuse بود. در خودرو سمند که به عنوان اولین خودرو ملی شناخته میشود، ۴ نوع فیوز به کاررفته است. جهت تست، دو سر مالتیمتر را به دو سر فیوز وصل کنید. این وزارتخانه با توجه به حواشی پیرامون قرعه کشی های انجام شده و اعتراض مردم در این خصوص، تصمیم گرفت برای ایجاد بستری مناسب و یکپارچه جهت خرید خودرو، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را تاسیس کند. و در مجموع میتوان گفت که در تمام ماشینها، اگر داخل صندوق عقب خودرو یا داخل موتور، دارای رنگ شدگی یا لهیدگی یا رنگ پریدگی باشد، باید به سلامت اتاق ماشین شک کرد.

از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می گیرد؛ متقاضیان با علم به کلیه مسئولیت های مرتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش؛ اقدام به ثبت سایت bongahekhodro نام می نمایند. سال 1383 ایران خودرو یک تیپ اقتصادی از 405 با نام GLI، به بازار عرضه کرد که به دلیل استقبال کم، یک سال بعد از خط تولید حذف شد. 206 تیپ 2 از امکانات رفاهی نیز بیبهره نیست و بالاتر از متوسط خودروهای هم رده خود، این امکانات را فراهم کرده است. البته در نظر گرفتن همزمان کیفیت قطعات در مدلهای مختلف، استهلاک بیشتر خودروهای جدید نسبت به قدیمی و عمر مفید خودرو، کار نسبتا سختی است. بااینحال، نکاتی وجود دارند که در صورت عدم توجه به آنها کار خرید و فروش ماشین به ویژه پژو 206، خالی از ریسک نخواهد بود.

این خودرو در زمان تولید خود، موفق به دریافت چهار ستاره ایمنی از موسسه یوروانکپ شد که در میان خودروهای هم­قیمت، رتبه قابل قبولی بهحساب میآید. در طول زمان به دلیل کنترل قیمت این خودرو در بازار خرید و فروش ماشین ، بسیاری از آپشن­های آن حذفشدهاند. البته به گذشت زمان به خودرو و این کاهش دید عادت خواهید کرد، گاهی انحنای بدنه خود موجب تشخیص و کنترل غلط خودرو نیز می شود به طور مثال راننده شیشه درهای ماشین را مرز خودرو در عرض تلقی می کند در صورتی که درب از شیشه تا رکاب چند سانتیمتر برامدگی دارد که در گذرهای تنگ و تاریک شهری همچون تهران بدنه بی فیض از ضربه و سایش نخواهد بود و اکثر صافکارها نیز نمی توانند این انحنا را به درستی در بیاورند و این زخمها اکثرا روی بدنه دیده می شود.

پژو پارس نیز از آن دسته ماشین هایی است که ایران خودرو آن را در قالب طرح های فروش مختلف عرضه می کند. کارکرد شمع و جرقه زدن مداوم از فلز روی الکترود جدا میکند و موجب میشود برای جرقههای بعدی به ولتاژ بالاتری نیاز باشد و ازآنجاییکه شمعها یکی از کلیدیترین قطعات در کارکرد موتور هستند و نقشی اساسی دارند باید با تشخیص صحیح، آنها را بهموقع تعویض کنید تا از آسیب دیدن دیگر قسمتهای موتور خودرو جلوگیری شود. در صورتی که با لرزش ابتدای حرکت یا بکسوات (BUKSOVAT یعنی لیز خوردن و درجا زدن چرخ خودرو) در هنگام تعویض دنده اتومبیل مواجه شدید، احتمالاً این موضوع به تعمیرات دیسک و صفحه کلاچ منجر میشود. پارگی تسمهها یا ترک خوردن آنها در خودرو میتواند، خطرناک و صدمات جبرانناپذیر مالی و جانی بهمراه داشته باشد. همه این سرمایهگذاریها باعث شد شرکت پول بسیاری را خرج نماید و دچار مشکلات مالی شود.

نکته دیگری که باید در راهنمای خرید پژو 206 دست دوم به آن اشارهکنیم؛ ترمز عقب 206 تیپ 2 است. ایموبیلایزر، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، ترمز ABS و سیستم EBD جزء امکانات ایمنی این خودرو هستند. دیگر مزیت ایمنی این خودرو، دو ایربگ برای راننده و سرنشین است. مزیت دیگر این خودرو، استاندارد آلایندگی یورو 4 آن است. چرا که کمتر از ۱۴ هزار یورو نمی شود ماشین استاندارد پیدا کنیم. Aو دو مدل استاندارد اروپایی (EN) و ژاپنی (IIS) شده اند. لازم به ذکر است که در مدل اولیه ماشین دنا شتاب اولیه در حد متوسط ارزیابی میشد ولی در ماشین دنا پلاس با رفع برخی از ایرادها و افزایش کیفیت، با وجود یکسان بودن بخش فنی، شتابگیری بهتری را شاهد هستیم (منبع). در این خصوص لازم است در نظر داشته باشید که سمند سورن در مقایسه با سایر خودروهای ارزان قیمتی از جمله پراید و پژو پارس از کیفیت بهتری برخوردار است و بیشتر رانندگان و خریداران این خودرو از خرید و انتخاب این خودرو رضایت کافی را دارند. ایران خودرو (IKCO) پس از تولید اولین خودروی ملی خود، یعنی سمند، تغییری در آن ایجاد کرد و این خودرو را لوکستر از پیش با نام سمند LX به بازار عرضه کرد.

همراه مکانیک با داشتن 7 سال سابقه درخشان در مشاوره، خرید و فروش خودرو می تواند به شما این اطمینان را بدهد که ضرر مالی را نخواهید داشت. این موتور دارای حجم 1761 سی سی بود که قدرتی معادل 100 اسب بخار داشت. حجم موتور خودروی سمند سورن 1761 سی سی می باشد و حجم موتور خودروی سمند سورن ELX 1650 سی سی می باشد و در کنار این دو حجم موتور سمند سورن ELX توربو شارژ 1650 سی سی می باشد. نکته 1: هنگام مراجعه به نمایندگی های مجاز ایران خودرو برای دریافت خدمات گارانتی و وارانتی همراه داشتن ایکو کارت (کارت گارانتی) الزامی می باشد.

عکسهای دنا پلاس از نمای داخلی و خارجی این ماشین را در ادامه ملاحظه می فرمایید. رانندگی و سواری سورن پلاس تقریباً هیچ تفاوت قابلتوجهی با سورن و یا حتی سمند ندارد و در اینجا هم شاهد همان ویِژگیها هستیم. تفاوت سورن توربو با سورن معمولی در چیست؟ عوض کردن لاستیک های خودرو تفاوت قابل توجهی در کاهش صداگیری اتاق ماشین دارد. این نسبت در مقایسه قیمت این خودرو با پژو 206 V8 SD نیز تقریباً به همین ترتیب است. این ویژگیها، سبب امنیت بیشتر در مقایسه با خودروهای همرده و هم­قیمت این خودرو شده است. داشبورد زیبا و بزرگ این خودرو از اولین ویژگیهایی است که در درون کابین آن به چشم میخورد. بخش پشتی خودرو هم تفاوتهای چشمگیری داشته که در مجموع ظاهر جذابی به این اتومبیل بخشیدهاند. در بازار خرید و فروش ماشین ، این خودرو همیشه یکی از محبوبترینها بوده است. پژو 206 در سال 1998 پا به خیابانهای فرانسه ، شیلی و انگلیس گذاشت و سپس در سال 1999 آرژانتین ، در سال 2001 برزیل ، در سال 2003 اندونزی و در سال 2006 بازار خودروی چین هم شاهد حضور پژو 206 این خودروی پرطرفدار فرانسوی بود.

X برای نشان دادن اندازه خودرو و Y برای سال تولید خودرو، بکار میرود؛ یعنی هرچه رقم، بالاتر باشد، مدل خودرو، جدیدتر است. اگر فکر میکنید پژو 206 فقط در دو مدل هاچبک و صندوقدار تولید شده است باید خدمتتان عرض کنیم که کاملا در اشتباهید! البته در تیپ 6 پژو 206 ، یعنی مدل اتومات این خودرو، مقداری تقه و تاخیر و خنگی گیربکس طبیعی است ولی در صورتی که با تاخیرهای زیاد و پی در پی مواجه شدید، حواستان باشد که احتمالا یک جای کار میلنگد! آنها همچنین معادل ماشین تورینگ فقط خواندنی هستند که تنها یک مقدار ثابت از فضا را بر روی نوار کار خود اشغال میکنند، زیرا هر مقدار ثابت از اطلاعات را میتوان در یک موقعیت کنترل متناهی توسط ساخت محصول گنجاند (یک موقعیت برای هر ترکیبی از یک موقعیت نوار کار و یک موقعیت کنترل).

همچنین بدنه خودرو چندان در برابر ضربات مقاوم نیست. در ادامه راهنمای خرید پژو 206 دست دوم صحبت خواهیم کرد که در آن، جنبههای فنی و غیرفنی آن را تحلیل خواهیم کرد. به این معنی است که پس از گذشت پنج سال، کمکم صاحبش را به خرج میاندازد. پژو 206 به دلایل گفتهشده؛ بهویژه در خودروهای تولید دهه نود؛ عمر مفیدی نزدیک به پنج سال دارد. پژو 206، بیشتر از میانگین متوسط خودروها مستهلک میشود و عمر مفید آن تقریبا پنج سال است. خودروهای قدیمیتر 206، سرعت استهلاک پایینتری داشتند اما آنها نیز حداقل 10 سال از تولیدشان گذشته و حتما مستهلک شدهاند. در صورتی که در تهران هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به نمایندگی های مرکزی ایران خودرو (شرکت همگام خودرو) که در زیر آدرس های ان آمده است مراجعه کنید. لیگ چینی ها که ماشین های چینی با هم بازی می کنند و لیگ سوم، لیگ ماشین های ارزان قیمت داخلی است که ایران خودرو و سایپا در آن بازی می کنند. به مرور زمان تغییرات جزئی در تجهیزات و امکانات سمند رخ داد که نسخه امروزی را از نسخه اولیه متمایز می کند؛ آخرین تغییر بر روی سمند مهر سال 98 صورت گرفته است.