درمان لک و لکه های قهوه ای پوست صورت و ملاسما

برای این پیگمنت بنفش رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار تاک فام داد. قبل از انجام لیزر برای برطرف کردن لکه ها و تیرگی های پوست باید چه کارهایی را انجام بدهیم؟

• مصرف انجیر میتواند موجب نفخ شدید معده شود.

تیرگی زیر بغل، مشکلی است که هم برای مردان و هم زنان پیش میآید. فرمول شیمیایی پیگمنت زرد آلی PY13، فرمول شیمیایی دی آریل را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید. ساختار مولکولی پیگمنت آلی P.V.23 را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید. در زیر لیستی از داروهای طبیعی برای درمان هیپرپیگمانتاسیون آورده شده است. ناراحتی ناشی از میکرودرم حداقل است و بیمار میتواند بدون نیاز به استراحت فعالیتهای معمول خود را بلافاصله از پس درمان دنبال کند. • مصرف انجیر میتواند موجب نفخ شدید معده شود. اگر از رنگ برای پنهان کردن محصولات آسیب دیده یا کم ارزش استفاده شود، می تواند سبب گمراهی مصرف کننده شود. استحکام زياد و قدرت پوشانندگي کم مورد نياز است . این رنگدانه دارای رنگ قرمز اشباع به همراه قدرت پوشانندگی بالاست. پیگمنت آلی PY13 به شکل پودر آلی زرد رنگ با وزن مولکولی 60/685 است؛ نقطه ذوب این ترکیب پرکاربرد آلی، برابر با 344 درجه سانتی گراد می باشد؛ قدرت رنگزایی این پودر در محصولات صنعتی تا میزان 95% الی 105% است و حداکثر تا 5/1 % در آب محلول می باشد.

رنگدانه مصنوعی

دمای ذوب پیگمنت زرد 12، 200 درجه سانتی گراد است و وزن مخصوص آن برابر با 3/1 می باشد که در مقایسه با وزن مخصوص آب، بیشتر است. پیگمنت آبی PB15:3، از خانواده ترکیبات فتالوسیانین ها است و به طور معمولی یک پودر آلی بدون بو است که اغلب به رنگ آبی روشن وجود دارد. به طور مثال آستری زینک ریچ اپوکسی فقط با فام طوسی فلزی قابل تولید است. رنگدانه ها در آب حل نمی شوند و فقط سطح ماده را لکه دار می کنند و جذب نمی شوند. محققان ایرانی در پژوهشکده رویان با جداسازی سلولهای ملانوسیت از نواحی سالم پوست و تفکیک آنها در آزمایشگاه، آنها را به محلهای فاقد رنگدانه تزریق میکنند. خرید و فروش پیگمنت PB15:3 در بسته های 25 کیلوگرمی انجام می شود. البته این ماده قابلیت اشتعال پذیری ندارد اما توصیه می شود چنانچه غبارات آن در فضا منتشر شد، به سرعت بقایای آن را با یک ماده جاذب یا مرطوب جمع آوری نمود و از پخش شدن گرد و غبار پودر PB15 جلوگیری کرد.

رنگدانه کارتنوییدی آستاگزانتین عملکرد و وظایف گوناگونی دارد که میتوان به مواردی مانند تجمع رنگدانه ها در بافت، خوش رنگ شدن محصول و درنتیجه افزایش بازارپسندی آبزیان، بهبود عملکردهای زیستی، ثبات در غشاء سلولی و بهبود سلامتی و ایمنی از طریق حذف رادیکال های آزاد،مقاومت در برابر استرسهای محیطی مانند استرس اسمزی و دمایی و کاهش اکسیژن محلول اشاره نمود. پیگمنت قرمز 53:1، P.R.53:1، به طور معمولی یک پودر آلی بدون بو است که اغلب به رنگ قرمز مایل به زرد یا نارنجی مایل به قرمز وجود دارد. پیگمنت قرمز ۲۵۴، Red 254، به طور معمولی یک پودر آلی بدون بو است که اغلب به رنگ قرمز وجود دارد. پیگمنت اکسید آهن گل ماشی، از سری پیگمنت های اکسید آهن (Iron Oxide Pigments) می باشد که اغلب به رنگ زرد تیره یا روشن یافت می شود.

این پژوهشگران تلاش های خود را بر روی رنگدانه ای متمرکز کردند که در سلول های گیرنده نور شبکیه انسان یافت می گردد. اسید آمینه ای به نام سیستئین (cysteine) به وفور در تخم مرغ یافت می شود و به همین خاطر است که خوردن تخم مرغ در صبح روزی که به خاطر خوردن الکل دچار سردرد شده اید، نه تنها به شما انرژی لازم را می بخشد بلکه سردردتان را نیز بهبود می بخشد. رنگدانه های صفحه ای با ترکننده هایی که جامد و به شدت غیر قطبی بوده براحتی قابل جدا شدن از سطح رنگدانه نیستند (مثل اسید استئاریک) پوشیده می شوند. این پیگمنت معدنی زرد رنگ، از مخلوط شدن محلول های نیترات سرب و کرومات پتاسیم و تولید رسوب کرومات سرب زرد رنگ حاصل می شود. برای دریافت قیمت پیگمنت زرد معدنی لیمویی و خرید آن می توانید با مجموعه توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید.

در بخش بعدی این مطلب، مهم ترین پیگمنت های زرد معدنی لیمویی با نام های تجاری آن برای شما فهرست شده است. ، از مهم ترین موارد استفاده پیگمنت PB15:3 می باشند. چشم های قهوه ای تیره معمولا رنگدانه های زیادی دارند و گاهی اوقات باعث می شود تقریبا سیاه به نظر برسند. این باعث می شود که آنها به هم بچسبند و آگلومره ایجاد کنند ، تهیه رنگدانه ها به شکل ذرات اولیه عملی نیست زیرا بیشتر شبیه دود است تا یک پودر. به همین دلیل امروزه استفاده از آنها تنها محدود به خواص مشکی کردن آنها نیست و از آنها جهت ایجاد خواص مختلف در مواد استفاده می شود.

درجه فراریت پیگمنت آلی PY13 در دمای 105 درجه سانتی گراد تا ماکزیمم 5/2 % است؛ چنانچه از این پودر در تولید رنگ های پوشش دهنده استفاده شود مقاومت نسبتاً بالایی در برابر سایر ترکیبات از خود نشان می دهد؛ مقاومت در برابر رطوبت و آب، مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر اتیل استات، مقاومت در برابر قلیاها و مقاومت در برابر زایلن. هدایت الکتریکی برای ترکیب P.B.15:3 کمتر از 400 اهم ثانیه بر سانتی متر اندازه گیری شده است؛ میزان جذب روغن برای این پیگمنت آلی، 35 تا 45 % ثبت شده است؛ سایر خصوصیات فیزیکی PB15:3 عبارتند از: مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر بازها، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر کتون ها، پایداری حرارتی، 250 درجه سانتی گراد و درخشندگی نوری.

میزان جذب روغن برای رنگدانه Red 254، ۳۸ تا ۴۰ گرم در ۱۰۰ گرم ماده است؛ سایر خصوصیات فیزیکی Red254 عبارتند از: مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر -n بوتانول، مقاومت در برابر زایلین، مقاومت در برابر اتیل، مقاومت در برابر DOP، پایداری حرارتی، ۲۴۰ درجه سانتی گراد. هدایت الکتریکی برای ترکیب P.B.15 کمتر از 400 اهم ثانیه بر سانتی متر اندازه گیری شده است؛ میزان جذب روغن برای این پیگمنت آلی، 35 تا 45 % ثبت شده است؛ سایر خصوصیات فیزیکی PB15 عبارتند از: مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر بازها، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر کتون ها، پایداری حرارتی، 220 درجه سانتی گراد، درخشندگی نوری.

سایر خصوصیات این ترکیب رنگی آلی عبارتند از: مقاومت در برابر رطوبت و آب، مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر کتون ها، مقاومت در برابر قلیاها و مقاومت در برابر زایلن، پایداری در برابر نور. پیگمنت آبی P.B.15 با ساختار حلقوی ویژه، درخشندگی فوق العاده ای در محدوده رنگ آبی تیره در محصولات ایجاد می کند و مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع حلال ها و مواد شیمیایی از خود نشان می دهد. پیگمنت آبی PB15:3 با ساختار حلقوی ویژه، درخشندگی فوق العاده ای در محدوده رنگ آبی در محصولات ایجاد می کند و مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع حلال ها و مواد شیمیایی از خود نشان می دهد. این مواد در ساختار خود دارای مولکول آب هستند؛ ساختار کلی این رنگدانه زرد معدنی را می توان به صورت (FeO (OH).nH2O) نمایش داد.

اکسید آهن زرد ترانسپرنت دارای ساختار a-FeOOH (گوئتیت) است و در هنگام گرم کردن به اکسید آهن ترانسپرنت با ساختار a-Fe2O3 (هماتیت) تبدیل می شود. این ماده را می توان پودر گل ماشی با اتم آهن III در نظر گرفت. در هر صورت، چنانچه این ماده آلی با پوست فرد تماس پیدا کند و یا به صورت اتفاقی بلعیده شود باید محل تماس را با آب شستشو داده و سپس به پزشک مراجعه نمود. دفع پسماندهایی که شامل این ترکیب آلی می باشند باید مطابق با استانداردهای دفع کشور انجام شود. برای این پیگمنت سبز رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد.

این ترکیب حاوی عنصر مس است که در مقادیر بالا می تواند یک ترکیب سمی قلمداد شود، لذا نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PG7 رعایت نمود؛ این ماده آلی قابل اشتعال نیست اما بهتر است بسته های پیگمنت سبز آلیPG7، در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ این ترکیب ممکن است در دماهای بسیار بالا به سرعت تجزیه می شود و ترکیبات نامطلوب ایجاد کند؛ دفع پسماندهای حاوی PG7 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود. بسته های حاوی ترکیب پیگمنت Red254 باید در شرایط معمولی، دمای اتاق و به دور از منابع گرما یا رطوبت نگهداری شوند؛ پسماندهای حاوی ترکیب رنگی Red 254 نباید به هیچ عنوان در فاضلاب یا مسیر عبور آب های آشامیدنی ریخته شوند زیرا برای محیط زیست در دراز مدت خطر آفرین هستند. بهترین راه برای ذخیره و نگهداری بسته بندی های حاوی پیگمنت PR53:1، استفاده از سیستم های بسته بندی خلا و دور از رطوبت است؛ چنانچه رنگدانه قرمز PR53:1 در معرض یک منبع گرما، شعله، جرقه تا تخلیه الکتریکی قرار گیرد، ممکن است مشتعل شود.

پیگمنت آبی 15:3، P.B.15:3، نوعی پیگمنت آلی است که به عنوان ماده افزودنی رنگزا برای ایجاد رنگ آبی در محصولات صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از رنگدانه آلی زرد 12 یا PY12 در صنایع مختلف استفاده می شود؛ پیگمنت آلی PY12 به عنوان یک رنگدانه پرکاربرد، مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، تولید انواع پوشش های صنعتی، به عنوان افزودنی انواع رنگ، صنایع تولید جوهر، تونر و مواد رنگی، صنایع لاستیک و پلاستیک و محصولات کشاورزی، به کار می رود. در تهیه ماسکهای خانگی میتوان از انواع میوهها، گیاهان و حتی ادویهها استفاده کرد. برای کار با این پودر آلی بهتر است از دستکش های پی وی سی و ماسک استفاده کرد و حتی الامکان از تماس پودر با پوست و چشم جلوگیری نمود. نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PV23 رعایت نمود؛ این ماده آلی قابل اشتعال نیست اما بهتر است بسته های پیگمنت هندی بنفش آلی PV23، در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ دفع پسماندهای حاوی PV23 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود.

بسته های حاوی ترکیب پیگمنت PB15:3 باید در شرایط معمولی، دمای اتاق و به دور از منابع گرما یا رطوبت نگهداری شوند؛ البته این ماده قابلیت اشتعال پذیری ندارد اما توصیه می شود چنانچه غبارات آن در فضا منتشر شد، به سرعت بقایای آن را با یک ماده جاذب یا مرطوب جمع آوری نمود و از پخش شدن گرد و غبار پودر PB15:3 جلوگیری کرد. بسته های حاوی این ترکیب معدنی باید به دور از منابع تولید حرارت نگهداری شوند؛ در صورتی که این ماده معدنی به طور اتفاقی بلعیده شود یا با پوست دست تماس پیدا کند و یا غبارات آن استنشاق شود باید به سرعت اقدامات لازم را انجام داد و به پزشک مراجعه نمود.

بسته های حاوی ترکیب پیگمنت هندی PB15 باید در شرایط معمولی، دمای اتاق و به دور از منابع گرما یا رطوبت نگهداری شوند. پیگمنت زرد آلی PY13، اثرات قابل اشتعال ندارد اما بسته بندی حاوی این پودر زرد رنگ باید در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ برای این پیگمنت زرد، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد. نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PY13 رعایت نمود؛ بقایای این ماده آلی را نباید به هیچ عنوان به سینک یا فاضلاب انتقال داد؛ چنانچه به صورت اتفاقی و تصادفی، مقداری از این پیگمنت آلی به مسیرهای عبور انتقال آب وارد شد، باید فوراً مسیر مورد نظر با مواد جاذب و مرطوب کننده شستشو داده شود؛ این کار برای جلوگیری از منتشر شدن غبارات ناشی از این ماده آلی مؤثر خواهد بود.

پیگمنت زرد 12 یکی از انواع پیگمنت های آلی به شمار می رود و به طور معمول به صورت پودر آلی رنگی مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت داشتن بوی تند و شدید در اکثر موارد غیر اورجینال بودن انواع خمیر پیگمنت را نشان می دهد. در هر صورت با وجود این که این ماده غیر سمی می باشد اما هنگام استفاده از آن توصیه می شود از ماسک ، دستکش ، عینک ، لباس و کلاه ایمنی استفاده نمایید. اثرات حاد و خطرناکی برای رنگدانه آلی زرد 12 به ثبت نرسیده است اما پیشنهاد می شود برای جلوگیری از آسیب های جدی انسانی، کارگران و افرادی که با این پیگمنت معدنی سر و کار دارند از تجهیزات ایمنی فردی استفاده کنند؛ پوشیدن لباس کار مخصوص، استفاده از دستکش های مقاوم از جنس PVC، عینک مخصوص، ماسک و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در حین کار، لازم و ضروری است.