جدیدترین سبکهای تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن در منزل

استفاده از چوب هایی با رنگ های متفاوت نیز به ایجاد یک پالت رنگی مناسب، بسیار کمک می کند و مانع از یکنواختی محیط می شود. چون دیوارها نمود بسیار زیادی دارند و در طرح و نقش آنها در منزل حکمرانی می کند، به طرح و رنگ ها خیلی توجه کنید. ایده اول استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری با طرح جنگل یا گیاهان و درختان مختلف است. شلف های چوبی منزل یکی از بهترین و ایده آلترین روشهای تزیین در طراحی داخلی به خصوص برای دیوارهای پذیرایی بشمار میرود که خوشبختانه در کشورمان نیز به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده و طراحان و خانوادهها اهمیت زیادی برای انتخاب و خرید این شلف های زیبا قائل میشوند.

در نتیجه اگر می خواهید فضای مدرن و دلبازتری داشته باشید از چوب های با روکش سفید و یا رنگ روشن استفاده طراحی داخلی منزل چوب نمایید. سبک انتقالی ترکیبی از مبلمان و روکش های کلاسیک و مدرن است. شلف های ترکیب چوب و فلز : خلاقیت همیشه انجام کارهای سخت و محیرالعقول نیست، گاهی با ترکیبی ساده از چوب و فلز در دکوراسیون داخلی می توانید منزل خود را به بهترین حالت ممکن تغییر دهید. در هر صورت با این نکات و ایده ها می توانید منزل خود را شبیه به دکوراسیون داخلی خانه های جنگلی کنید که ترکیبی از سبک مدرن و روستیک هستند. هنگامی که چوب را به عنوان مصالح در طراحی داخلی انتخاب می کنیم باید به نکات و عواملی توجه کنیم، که در ادامه به بررسی چند مورد از این عوامل میپردازیم. میزهای پایه پنجه ای با رومیزی هایی در طرح ها و رنگ های مختص معماری سنتی که در ادامه خواهد آمد نیز از دیگر شاخصه های انتخاب مبلمان و صندلی و میز در طراحی داخلی به سبک معماری سنتی ست. در و پنجره های مشبک و ارسی که با ابزارهای چوبی منبت شده با استفاده از طرح و نقش های هندسی و گره های ایرانی، به همراه شیشه های رنگی طراحی می شوند.

دیوارهای شیشه ای دو طرف اتاق نشیمن قرار گرفته و یک مبل کوچک را تنگنا قرار داده. این انعطاف بالا باعث میشود بتوان چوب را به اشکال گوناگون و برای هر نوع فضایی مورد استفاده قرار داد. تعداد کمی از مصالح هستند که مانند چوب پتانسیل و انعطاف بالایی در طراحی داخلی دارند. استفاده از شومینه های دکوری نیز تناسب بسیار بالایی با دکوراسیون خانه جنگلی دارند. تمامی بخش های منزل را از چوب های مقاوم به حرارت یا ترمو وود و چوب های مصنوعی بسیار مقاوم در برابر رطوبت و بارندگی بسازید. همانطور که در ابتدای مطالب عنوان شد با توجه به کاربری متفاوت ویلا نسبت به ساختماهای مسکونی در طراحی داخلی ویلا با محدودیت های کمتری روبرو هستیم، ساختمان ویلا از چند جهت و در فرم ایده آل از سمت تمامی اضلاع آزاد است و امکان استفاده از نور طبیعی بیشتر می شود درب ها و پنجره های اضلاع خارجی بزرگتر و از شیشه های قدی استفاده می شود سقف ویلا ارتفاع بیشتری دارد و جای کار برای طراحی داخلی بیشتر فراهم است فضا های داخلی و خارجی بسته به سبک و مدل اجرایی جدا یا پیوسته به یکدیگر هستند امکاناتی مانند اتاق بازی استخر و سونا مطبخ و آشپزخانه ها همینطور اتاق های میهمان و..دست طراح را در طراحی داخلی ویلا باز میگذارد.

اگر چه آنها دارای وسایل مدرن – مانند گرمایش، تلویزیون و Wi-Fi – خود را با سبک قدیمی مخلوط می کنند. ایده ها و روش های زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک وجود دارد که شما می توانید با کمک این روش ها فضای منزل تان را بزرگ تر از اندازه واقعی اش نشان دهید. منظور از دکوراسیون خانه جنگلی، خانه ها و کلبه هایی است که در نواحی جنگلی ساخته می شوند و عمدتا از چوب هستند که امروزه از چوب های بسیار مقاوم استفاده می شود. دکوراسیون خانه جنگلی در بخش آشپزخانه بسیار شبیه به آشپزخانه سبک ایتالیایی است به نحوی که به جای استفاده از کابینت به فرم عادی، از قفسه یا شلف استفاده می شود با این تفاوت که در این سبک دکوراسیون، شلف ها چوبی هستند. با این حال برای صرفه جویی در مصرف برق می توانید از لامپ ال ای دی در دکوراسیون خانه جنگلی خود استفاده نمایید و لوستر را به عنوان عنصر ضروری به شکل دکوری نصب کنید.

قاب های چوبی سبک، ساده و زیبا می باشند و به راحتی نیز قابل رنگ آمیزی می باشند. بسیاری از افراد بر این باورند که برای رنگ آمیزی سقف حتما باید از رنگ سفید استفاده شود. در ادامه چند مدل شیک و زیبا از شلف های چوبی آشپزخانه را مشاهده می کنید. در ادامه چند مدل شلف چوبی و فلز ایستاده برای دکوراسیون داخلی منزل را مشاهده می کنید. چوب و فلز دو ماده با ویژگی های متضاد هستند، بنابراین وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند هر یک تکمیل کننده ی دیگری است. اگرچه امروزه انواع کابینت ها جز عناصر اصلی در آشپزخانه ها می باشند و محل نگهداری تجهیزات مختلف هستند، ولی امروزه استفاده از مدل های متنوع قفسه ها و شلف های چوبی از محبوبیت زیادی بین خانواده های ایرانی برخوردار شده است.

توجه دارید که با توجه به کوچک بودن فضا بجای استفاده از دیوار، از پارتیشن و دیوارهای نصفه برای جدا کردن فضاها استفاده شده است. بنابراین یکی از چالش های اصلی طراحان در طراحی و بازسازی پروژه بزرگتر دیده شدن و یکپارچگی فضا بود و بر این اساس تغییرات لازم را انجام دادند. پس اگر به دنبال بازسازی فضای داخلی خود هستید و می خواهید از مصالح چوبی در فضای خود استفاده کنید حتما در انتخاب رنگ و طرح چوب ها این نکات را به خاطر داشته باشید. طراح احتمال دارد از گام نقشه کشی اولیه یا بازسازی یک ملک روی پروژه تمرکز کند.

در اینجا هستیم تا یک نمونه موردی در این زمینه را بررسی نماییم. البته چوب هایی که استفاده می شوند حاصل فرآوری چوب های فرسوده و بلا استفاده هستند که در طی فرایندهای مختلف به چوب هایی مقاوم تبدیل شده اند تا محیط زیست آسیب نبیند. این سبک از زندگی که روزانه تنشهای فراوانی را برای افراد پدید میآورد بسیار مضر و آسیب زا میباشد. استفاده از قاب های چوبی به جای قاب های فلزی در پنجره ها نمای بسیار زیبا تری دارد و نمای داخلی و خارجی ساختمان شما را زیبا می کند. انتخاب چوب های خاص برای مبلمان و داشتن مبلمان های سفارشی یک روش موثر برای شخصیت دادن به فضا می باشد و فضای شما را از نظر بصری نیز زیبا می کند.

مدلهای شلف چوبی دیواری پذیرایی : چوب در هر فضایی که حضور داشته باشد، حالت و احساس همه نسبت به آن فضا را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار میدهد. تاکید از مهمترین ویژگی های اصول مهم طراحی داخلی است که می تواند کل طراحی فضای شما را تحت شعاع خود قرار دهد. پیشنهاد ما به شما استفاده از لوازم ضروری و پر کاربرد است. با اضافه کردن چند باکس دیواری می توان علاوه بر ایجاد نمای زیباتر، دسترسی راحت تری به لوازم پرکاربرد آشپزخانه پیدا کرد. یک پلکان جدید به خانه اضافه شده که از دو جنس مختلف ساخته شده: سنگ دکتون سفید در نیمه پایین، و نرده های چوبی از پله چهارم به بعد. در حقیقت، کل فضای این خانه دوبلکس شیک ایرانی تبدیل به یک دستگاه پله شد که در آن اختلاف تراز پاگرد ها کمتر و هر پاگرد گسترده و تبدیل به یک فضای قابل استفاده شد، این دستگاه پله هم حس حرکت و پویایی و هم حس سکونت و آرامش را در خود داشت.

به دلیل اینکه در این فضا از اِلِمان های دکوراتیو بعلت کوچک بودن فضا کمتر می توان استفاده کرد، بکار بردن یک طرح و ایده خلاقانه برای شلف دیواری می تواند فضای را بکلی دگرگون کند. یکی از مشکلات متریال چوب این است که فقط مقدار مشخصی گرما دریافت می کند به عبارت دیگر ظرفیت گرمایی محدودی دارد. نیازی به رفتن به گذشته ی بسیار دور و استفاده از شمشیر و چلچراغ قدیمی نیست فقط ابزاری را انتخاب کنید که روی میز یا زمین قرار میگیرند. خانه جنگلی ساده بیشتر پیرو سبک مدرن است در نتیجه باید فقط وسایل کاربردی را بچینید و وسایل غیر ضروری را کنار بگذارید.

متریال چوب نه تنها از متریال های مهمی است که به عنوان مصالح ساختاری در معماری استفاده می شود بلکه یک متریال عالی برای برای طراحی داخلی محسوب می شود. استفاده ازمتریال چوب به عنوان دیوار پوش تنها محدود به دیوار های داخلی نمی شود و در دیوار های خارجی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پتوهای پشمی که بر روی مبل و صندلی یا کنار شومینه قرار می گیرند از اصول مهم تزیین دکور منزل جنگلی است. طراحی سقف در دکور خانه جنگلی بسیار مهم است. در این قسمت، سه نمونه دکوراسیون داخلی منزل (دکور چوبی) برجسته ی چوبی به معرض نمایش درآمده است.