بیت کوین bitcoin صفر تا صد بیت کوین چیست آموزش-آکادمی حسینی فایننس

بیت کوین bitcoin صفر تا صد بیت کوین چیست آموزش-آکادمی حسینی فایننس ویژگی غیرمتمرکز بودن بیت کوین باعث شد تا در ابتدا افرادی که ضعف سیستم‌های مالی را در فاجعه مالی سال ۲۰۰۸ درک کرده بودند، به سمت این فناوری گرایش پیدا کنند. قدرتی که بانک‌ها در کنترل و عرضه پول پیدا کرده بودند و تورمی که به سبب آن ایجاد شد، یکی از دلایل پیدایش بیت کوین بود. شاید بهتر است برای درک ویژگی غیرمتمرکز بودن، ابتدا با متمرکز بودن آشنا شوید و تاثیرات وجود یک سیستم متمرکز در نظام پولی و مالی را بهتر بشناسید. متمرکز بودن به این معنی است که هنگام مراجعه شما به بانک، سیستم پرداختی می‌تواند از کار افتاده باشد (به درست یا غلط!) و شما برای انجام امور بانکی‌تان ساعت‌ها معطل شوید.

  • هیچ‌گونه بانک مرکزی یا مؤسسه‌ای برای انجام عملیات انتقال وجود ندارد.
  • این فلزات به دلیل دوام، محدود بودن منابعشان و اینکه جعل‌ کردن آن‌ها سخت بود، برای بیش از هزار سال به عنوان پول در امپراتوری‌ها و حکومت‌های مختلفی که روی سکه‌ها عکس پادشاهانشان حک شده بود، استفاده شدند.
  • در نتیجه، بیت کوین با محدودیتی که دارد، همواره ارزش خود را حفظ خواهد نمود.

البته این موضوع، باعث نگرانی جامعه بیت کوین نیز بوده و طرفداران تکنولوژی بیت کوین نیز با این کارها موافق نیستند. برخلاف پول‌هایی (ریال، دلار، یورو و…) که امروزه در دسترس ما قرار دارد و توسط دولت‌ها ایجاد شده و حکومت‌ها بر آن نظارت دارند، ارز دیجیتال بیت کوین توسط هیچ دولتی ایجاد نشده و یک ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده است. در عوض، از آنجایی که همه چیز در بیت کوین دیجیتالی و کامپیوتری است، این رمزارز برتر توسط هزاران کامپیوتر در سراسر جهان اداره می‌شود و شبکه آن به لطف کاربرانی که در شبکه هستند، در حال فعالیت است. افرادی که در شبکه بیت کوین فعالیت می‌کنند نیز توسط فرد یا نهاد خاصی انتخاب نمی‌شوند و تصمیم برای فعالیت در این شبکه، کاملا داوطلبانه و اختیاری است. دولت‌ها و بانک‌های مرکزی این قدرت را دارند که به صورت نامحدود پول‌ چاپ کنند و با این کار ارزش پول‌های ملی خود را کم کنند. در شبکه بیت کوین با اینکه همه افراد می‌توانند در خلق واحدهای پولی جدید مشارکت کنند، اما تعداد کل سکه‌هایی که می‌تواند ساخته شود، حداکثر ۲۱ میلیون واحد می‌تواند باشد.

تراکنش‌ها غیر قابل برگشت هستند

به طوریکه، امروزه بسیاری از کشورها در حال راه اندازی ارز الکترونیکی اختصاصی خود هستند. پس می توان گفت که موسسات مالی دولتی، درواقع ضامن ارزش دار بودن پول شما و ارزهای چاپ شده می باشند. برخلاف سیستم ها و شبکه های متمرکز که به روزرسانی در آن ها به صورت یک طرفه انجام می شود، در سیستم های غیرمتمرکزی مانند بیت کوین، تمام نودهای فعال در سراسر دنیا، باید به آپدیت ها و تغییرات ایجاد شده رای دهند. به بیت کوین هایی که در سال 2010 ماین شدند و هنوز به فروش نرسیده‌اند، بیت کوین‌ خواب، زامبی کوین و یا بیت کوین‌های دوره ساتوشی گفته می‌شود.

آیا بیت کوین یک حباب است؟

یادگیری مطالب جدید و آموزش اونها به بقیه، بهترین کاری هست که می توانم برای رشد خودم و همچنین کمک به رشد علاقمندان به مباحث مورنظر انجام بدم. اما از آنجا که قبلا نیز اشاره کردیم، تراکنش های انجام شده به صورت بلوک جدید به بلاک چین اضافه می شوند و در نسخه موجود در تمام گره ها قرار می گیرد. تراکنش هایی که در شبکه BTC انجام می شوند، ارتباطی با اطلاعات هویتی کاربران ندارند. در عوض، این تراکنش ها با آدرس هایی شناسایی می شوند که به شکل رشته های الفبایی- عددی تصادفی تولید می شوند.

کیف پول کاغذی[ویرایش]

از این رو گوشی های موبایل که برای همه در دسترس هستند گزینه بسیار ایده آلی آموزش بیت کوین با گوشی محمد حسینی فایننس است. تا به امروز هم برنامه های زیادی در این خصوص وارد بازار شده اند. پاداش که اغلب به آن پاداش بلاک گفته می‌شود از دو بخش کارمزدهای مربوط به معاملات و سوبسیدهای بلاک تشکیل شده است. با هر بلاک استخراج شده، مجموعه‌ای از سکه‌ها به عرضه کل اضافه می‌شوند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال نبود، اما به جرئت می‌توان گفت که تا به امروز موفق‌ترین ارز دیجیتال بوده است. این سیستم همانند بلاکچین‌های فعلی برای حفظ امنیت داده‌ها و جلوگیری از دست‌کاری آن‌ها از تکنولوژی‌های رمزنگاری استفاده می‌کرد.

از آنجایی که نحوه کنترل و عرضه آن به صورت غیرقابل تغییر در شبکه کدنویسی شده است، کاربران برای انجام تراکنش ها نیازی ندارند که به یک شخص و یا یک سازمان اعتماد کنند. پشتوانه بیت کوین، کار انجام شده توسط مینرها و مصرف برق در ازای ارائه یک ارزش است. این درحالی است که از دهه 70 میلادی، ارزهای با پشتوانه طلا در کشورها جای خود را به ارز بدون پشتوانه فیات دادند.