استانداردها و ضوابط  هتل 4ستاره طراحي هتل نوین شهر | memarinavaz

اگر تا به حال با طراحی هتل در مکان هایی مانند نیویورک یا دبی مواجه شدید، طراحی هسته خدمات بخش پیچیده ای خواهد بود که باید با دانلود دیاگرام هتل های مختلف به بررسی روابط فضایی و عملکردی هتل بپردازیم. این هتل با قرار دادن فرم ها و اشکال ساده طراحی شده است تا به راحتی با پوشش گیاهی و محیط اطراف به طور مساوی ترکیب شود تا سازگاری بهتری ایجاد کند. ساختمان برنامه ریزی شده باید نسبت به سایت کاربردی باشد، مانند هتل عشایری، پاسیو مرکزی با استخر و محل تجمع فراهم شده است. در عین حال، راهروها کاملاً باز هستند تا گردش بهتری ایجاد کنند. در هتل های چهار ستاره که دارای پلان بیش از یک طبقه باشند، تعبیه آسانسور ضروری خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید در خصوص هتل های سه ستاره ضرورت آسانسور در ساختمان های بیش از دو طبقه مطرح شد.

  • به‌این‌ترتیب هر بخش برای خود ضوابط مشخص و متفاوتی دارد که باتوجه‌به تعداد ستاره‌ها مشخص می‌شوند.
  • دریا و سبز به عنوان یک نقطه جدایی ناپذیر از همه منظره ها و هتل ها به عنوان یکی در دیگری طراحی شده اند.
  • محوطه‌ی عمومی آن محدود و خدمات و تسهیلات محدودی از غذا و آشامیدنی را دارد.
  • از دیگر نکات مهم ضوابط طراحی هتل در لابی، تعیین دسترسی ها و مسیرها می باشد.
  • جزیره­ها، جنگل­های زیبا، کوهستان­هایی با هوای دل انگیز، برنامه فیزیکی هتل 4 ستاره جدول ریزفضاهای ضوابط طراحی هتل 4 ستاره سواحل و … معمولا میزبان مسافران هستند و این هتل­ها نیز در این مکان­های تفریحی احداث شده است.

تیم نوین شهر، فعالیت خود را از اواسط سال 1395 به طور رسمی با هدف ارائه محتوای آموزشی  و تولید محصولات با کیفیت آغاز نموده. تعداد فایل های این محصول بسیار زیاد است و بسیار کامل است. به همین منظور پشتیبانی معماری دی ال در طول ایام هفته بصورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به سوالات شما همراهان گرامی است. ما در سایت بزرگ معماری دی ال ، بر آنیم که بهترین‌ها را برایتان به ارمغان بیاوریم.

مواردی که در این پاور پوینت مورد بررسی قرار گرفته است

صورت حساب با جزییات روشن در پاکت و یا در پوشه به میهمان تحویل داده می‌شود. شیوه‌ای برای اطلاع مسافر از صورت حساب خود در هر لحظه‌ای که بخواهد در هتل وجود داشته باشد. ارتباط با مسافر چه شفاهی و چه نوشتاری باید مودبانه ،‌ حرفه‌ای و کارآمد باشد. در صورتی که هزینه‌ای برای خدمات اضافه یا تسهیلات وجود دارد و نیز شرایط باطل کردن رزرواسیون برای میهمان توضیح داده شود.

استفاده کارکنان از لباس کار مناسب در ارزیابی امتیاز کیفت مد نظر قرار خواهد گرفت. ۲- پیش ورودی یا کفش کن باید طوری درنظر گرفته شود که در موقع باز کردن درآن،‌ فضای داخل نمازخانه در معرض دید مستقیم قرار نگیرد. دسترسی به توالت‌ها از طریق محوطه‌ی عمومی (مثل قسمت پذیرش و یا سالن) قابل قبول نیست.

کارشناسی ارشد

استانداردها و ضوابط  هتل 4ستاره طراحي هتل نوین شهر | memarinavaz

در این مرحله به طور دقیق مشخص می‌شود که هر یک بخش‌ها باید چه سهمی از فضای کلی هر طبقه از هتل را داشته باشند. متقاضیان این هتل­ها معمولا اقامت محدودی دارند؛ حداکثر چند روز. این هتل­ها دارای کافه یا رستورانی هستند که تا حدود زیادی از قسمت اتاق خواب جداست. فرق آن­ها با پانسیون در این است که در این نوع از هتل­ها معمولا مقررات سفت و سختی وجود ندارد و علاوه بر آن اقامت افراد در آن کوتاه مدت است. هتل پانسیون (Hotel pension) نوعی هتل با اقامت طولانی مدت است.

مطالب طراحی داخلی