از هوش مصنوعی Impact شنیده اید؟ همینجا هست

مثلا اگر هوش مصنوعی خود را برای تشخیص تصویر گربه آموزش داده باشید، میتوانید خیلی راحت آن را برای تشخیص تصویر سگ یا زرافه تعلیم دهید. برخی از برجستهترین مدلهای هوش مصنوعی امروزی، از ابزار تشخیص تصویر گربه فیسبوک گرفته تا آنچه فروشگاههای زنجیرهای Amazon Go برای انجام خریدهای بدون نیاز به فروشنده استفاده میکنند، براساس همین تکنیک ساده ایجاد شدهاند. نورونها در شبکههای عصبی در لایههای مختلف طبقهبندی میشوند و هر لایه یک سری محاسبات ساده انجام میدهد و پاسخ آن را به لایهی بعدی منتقل میکند. به خاطر همین انعطافپذیری شبکههای عصبی است که هوش مصنوعی در هفت، هشت سال گذشته به پیشرفتهای بزرگی دست پیدا کرده است. اما به جز تعداد لایه، عامل دیگری نیز باعث موفقیت شبکههای عصبی شده و آن آموزش است. شبکههای عصبی نوعی مدل یادگیری ماشین هستند که از ساختاری مشابه نورونهای مغز انسان برای انجام محاسبات و پیشبینی استفاده میکنند. و در نهایت، بهکمک شبکههای عصبی عمیق توانستیم از این مجموعه داده برای تولید مدلهای یادگیری ماشین بسیار پیچیده و قدرتمند استفاده کنیم. برای همین، اگرچه اینترنت، گوشیهای هوشمند و چیزهایی از این دست، دسترسی به حجم عظیمی از داده را ممکن کردهاند، ما هنوز برای استفاده از این دادهها باید سراغ مدلهای مناسب برویم.

علاوهبراین، به کمک روش «تپهنوردی» میتوان از یک شبکهی عصبی آموزش دیده برای یک منظور خاص، برای هدف دیگری استفاده کرد. اگر شبکهی ما ساختار خوبی داشته باشد، دیگر لازم نیست هر بار با اضافه شدن دادههای جدید، کارمان را از نو شروع کنیم. میتوان کار را با همان پارامترهای موجود شروع کرد و بعد مدل را با دادههای جدید آموزش داد. RTX 3070 Ti یکی از بهترین کارتهای موجود بازار برای اجرای بازیهای روز با رزولوشن QHD و جزئیات بالا است، RTX 3070 Ti توانایی اجرای بازیهای سنگین را در رزولوشن 4k با تنظیمات گرافیکی کم را نیز دارا میباشد. همچنین اگر بین خرید لپ تاپ گیمینگ یا کامپیوتر هنوز شک دارید و مطمئن نیستید پیشنهاد میکنیم مقاله لینک شده را بخوانید. در هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ یا لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی، یکی از اصلی ترین فاکتورها کارت گرافیک است که اهمیت ویژهای دارد، یکی از مهم ترین ویژگی های کارت گرافیک توان پردازشی می باشد که بر عملکرد روان و پر سرعت بازی، سرعت رندینگ و رزولوشن صفحه نمایش تأثیر می گذارد. همانطور که از محصولات TUF انتظار می رود، اسکلت اصلی کیس از استیل گالوانیزه 1.5 میلی متری محکم و مقاوم درست شده و بدنه آن در برابر انواع لک، اثر انگشت و خط و خش مقاوم است.

در قدیم، سئو تنها شامل تکرار کلمات کلیدی میشد. شاید بتوان گفت حوزهای که یادگیری عمیق بیشترین و سریعترین تاثیر را در آن داشته، بینایی ماشین (Computer Vision)، بهویژه در تشخیص اجسام مختلف در تصاویر است. همین چند سال پیش، وضعیت پیشرفت هوش مصنوعی در زمینهی تشخیص اجسام به قدری اسفبار بود که در کاریکاتور زیر بهخوبی نمایش داده شده است. اگر دلیل شما هم برای خرید لپ تاپ در همان حد استفادههای روزمره مانند وبگردی، تماشای فیلم و حضور در کلاسهای آنلاین است، پیشنهاد میشود لپ تاپی با قیمت زیر 20 میلیون تومان خریداری کنید و هزینهی اضافی صرف نکنید. در حال حاضر با جستجویی در بازار می توانید لپ تاپ های میان رده و همچنین کاربردی با قیمت مناسب را خریداری کنید. اکنون، اگر آن را به صورت اورکلاک به کار بگیرید (با سرعت بیشتر از میزان توصیه شده)، عملکرد به ۹۳ مگاهش برثانیه نیز می رسد. در سال ۲۰۱۹، اوپن ای آی مدل پیش ساز GPT-3 را به صورت عمومی منتشر نکرد، و از شیوههای منبع باز قبلی OpenAI شکایت کرد و نگران بود که این مدل باعث تداوم اخبار جعلی شود. بعد سعی میکنیم مدل را بهتر کرده و دوباره از آن امتحان بگیریم. مثلا با مدل انجیرها، ما سعی داشتیم معادلهای برای رسم یک خط بنویسیم که یک مسئلهی رگرسیون ساده است و فرمولهایی وجود دارند که میتوانند تنها در یک مرحله، جواب سوال ما را پیدا کنند.