آشنایی با انواع صفحه کلید کامپیوتر وی تایپ: آموزش تایپ ده انگشتی

این نوع از کلیدها به تازگی در ساخت کیبوردهای گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرند و از مدل های مختلفی نیز برخوردار هستند. نحوه عملکرد این کلیدها به واسطه یک سوئیچ می باشد که به واسطه یک کلید از یکدیگر جدا شده اند. با فشردن کلید، دو قسمت سوئیچ به یکدیگر متصل شده و در همین حین سیگنال ارسال می گردد. این نوع از کلیدها بسیار سریع تر از مدل های معمولی عمل می کنند و در مدل های مختلف از سرعت های متنوعی برخوردار هستند. این نوع کلیدها بسیار سریع هستند و اغلب در میانه مسیر عمل می کنند و نیازی به فشردن آن ها تا انتها وجود ندارد. این نوع از کلیدها در هنگام فشرده شدن صدایی مانند کلیک کردن از خود تولید می کنند..

سالیان سال است که استفاده از کامپیوتر شخصی در بسیاری از خانواده‌های ایرانی رایج شده‌است. به همین دلیل است که اگر به صورت رندوم از عده‌ای بپرسیم آیا با کیبورد کامپیوتر آشنایی دارید به احتمال زیاد اکثر آن‌ها جواب مثبت خواهند داد. با این حال ما برای شروع، تعریفی دقیق‌تر از تعریف عامه را برای صفحه کلید کامپیوتر ارائه می‌کنیم. کیبورد به عنوان یکی از قطعات کامپیوتر و جانبی می باشد که برای وارد کردن متن، کاراکتر و دستورات دیگر به کامپیوتر استفاده می‌شود. البته در دستگاه‌هایی مانند Tablet PC ها کیبورد به صورت مجازی در درون تبلت قرار می‌گیرد. ولی ما در این مقاله در مورد یک سخت‌افزار جانبی به نام کیبورد صحبت می‌کنیم که در خارج از فضای کامپیوتر قرار گرفته‌است.

  • مدل های تاشو کیبور بلوتوثی با توجه به ماهیتی که دارند به راحتی حتی داخل جیب جا می‌شوند و می‌توانید آن‌ها با خود جا به جا کنید.
  • باز کردن لپ‌تاپ با بی‌دقتی یا باز شدن آن توسط افراد ناوارد باعث آسیب به دکمه‌های صفحه کلید و چراغ‌های LED آن می‌شود.
  • اینک تمام کلمات که به اشتباه تایپ شده اند را می توانید پاک کنید.
  • علاوه‌براین می‌توان کیبوردها را ازنظر نوع اتصال به انواع سیمی و بی‌سیم دسته‌بندی کرد.

شما می توانید وارد Settings ویندوز شده و از قسمت Time & language گزینه Keyboard را انتخاب کنید.در این صفحه روی زبان مورد نظرتان کلیک کنید و Options را بزنید. از آن سو، کیبوردهای باسیم قابل حمل نیستند و به همین دلیل استفاده از آن‌ها راحت نیست اما با این حال دارای مزایایی هستند که قابل چشم‌پوشی نیست. به عنوان نمونه، وقتی یک کیبورد از طریق کابل مستقیماً به کامپیوتر وصل شده باشد، سریع‌تر از هر کیبود وایرلس دیگری عمل خواهد کرد و این سرعت در بسیاری موارد خصوصا بازی ها و تایپ سریع خودش را نشان می دهد.

کیبورد مکانیکال تراست GXT 863 MAZZ

کیبورد های لپ تاپی یا که با نام های کیبورد جزیره ای یا Chiclet Keyboard نیز در بازار یافت می شوند، به دلیل ارتفاع کم کلید ها، طرفداران مخصوص خود را دارند. کلید های این کیبورد ها با فاصله کمی نسبت به یکدیگر چیده شده اند، از این رو معمولا ابعاد این کیبورد ها نسبت به مدل های استاندارد کمتر است. البته اکثر کیبورد های بازار معمولا در برابر نفوذ مایعات آسیب پذیر نیستند ولی کار از محکم کاری عیب پیدا نمی کند! پس اگر همیشه یک لیوان پر، روی میز دارید و غرق کار می شوید، بهتر است کیبوردی را انتخاب کنید که در برابر نفوذ مایعات آسیب پذیر نباشد. نور پس ‎زمینه (به ویژه نور های هفت رنگ RGB) علاوه بر ایجاد جذابیت در چنین کیبوردهایی، استفاده از آن ها را در محیط های کم نور و یا تاریک آسان می کند و کاربر به راحتی می تواند کلید مورد نظر خود را در تاریکی پیدا کند. کیبورد استاندارد، تنها شامل کلیدهای استاندارد می باشد و از کلیدهای اضافی برای کاربردهای بازی، مالتی مدیا و … خبری نیست.

این نوع از کلیدها به دلیل قیمت پایینی که دارند در اغلب کیبوردهایی که پایین رده یا میان رده هستند، مورد استفاده قرار می گیرند و طیف وسیعی از کیبوردهای گیمینگ دارای قیمت کم تا متوسط را شامل می شوند. در هنگام خرید لازم است تا این کلیدها را مورد بررسی قرار دهید که تمامی آن ها نرم و یکدست باشند. کابل USB صفحه‌کلید را به درگاه USB در قسمت پشت یا جلو کیس خود وصل کنید، اگر از هاب USB استفاده می‌کنید، می‌توانید به هاب نیز متصل کنید. با اینحال توصیه می‌کنیم، در صورت امکان به پشت کامپیوتر متصل کنید.

کیبورد ریزر مدل BlackWidow V4 Pro – مشکی ( تحویل 45 روز کاری )+_

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار