آسانسور چیست – شرکت فنی مهندسی رسپینا صنعت افراخته

این کار را خود شما هم ممکن است بتوانید انجام دهید، اما بهتر است آن را به دست یک متخصص بسپاید. چک کردن مرتب نحوه عملکرد انوع بالابرهای خانگی و صنعتی موجب به کمتر شدن خطرات آن، کاهش هزینه های ناشی از تعمیرات وسیع، افزایش ایمنی و هم چنین افزایش عمر و دوام این وسیله خواهد شد. در این صورت برای قسمت هایی با فضای کم، کابین کوچک در نظر گرفته خواهد شد که ظرفیت تعداد نفرات آنها کمتر است. در کل سیستم های هیدرولیک سیستم هایی هستند که در آنها فشار روغن نیروی لازم را فراهم می کند. خدمات آسانسور فقط باید توسط تکنسین های متخصص و تحصیلکرده انجام شود تا هم از بروز خطرات جبران ناپذیر جلوگیری شود و هم سرعت خدمات آسانسور افزایش یابد. همچنین آدرس شرکت شرکت صعود گستر سبلان جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و …

آسانسورهای کششی، هیدرولیک و هوم لیفت برای این منظور گزینه مناسبی هستند. این قطعه به طور مستقیم با ریل دردسترس است و وظیفه هدایت کابین و وزنه تعادل دارد. اما در صورتی که از سیستم های غیر مستقیم استفاده می شود، علاوه بر اینکه نیاز به شیر اطمینان مخصوص است باید از تدابیر امنیتی ویژه برای جلوگیری از سقوط آسانسور استفاده شود. انقباض های حرارتی در ساختمان ها معمولا منجر به ایجاد درز و شکاف به روی دیوارها می شود. این بازرسی توسط سرویس کاران مجرب و با تجربه شرکت سرویسکاران انجام می شود که همه آن ها دوره های تخصصی لازم در این زمینه را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و دارای صلاحیت لازم برای انجام انواع تعمیرات آسانسور هستند. بیمارستان های کوچک، کلینیک ها، ساختمان های بهداشتی که حداکثر سه طبقه دارند.

یکی دیگر از خرابی ها، ناشی از استفاده زیاد است که سبب می شود درب آسانسور از تنظیم خارج شود. نصابی که نه تنها شناخت کاملی به قطعات آسانسور دارد، بلکه آگاهی دقیق و بی نقصی بر تاثیر مقابل هر قطعه نیز خواهد داشت. زمانی که سیستم محرک یک آسانسور به هر دلیلی متوقف می شود، سیستم ترمز آن فعال می شود و کابین در هر موقعیتی که هست، ثابت می ماند. از جمله خرابی های متداول در آسانسور ها، خرابی درب کابین است که به چند صورت ظاهر می شود؛ خرابی سیستم مگنت درب بار کن آسانسور که با فنر یا زنجیر باعث می شود در حالت آزاد درب بسته بماند . آسانسورهای کارگاهی به دلیل استفاده در محیط های پر رفت و آمد و تعداد دفعات استفاده از آن ها و همچنین به علت وزن زیاد بارهایی که در آن ها قرار می دهند، باید دارای ایمنی بسیار بالایی باشند.

انواع اسانسور

همچنین دریچه های خروج گاز و دود و روزنه های مربوط به تهویه جزو بخش های باز مجاز میباشند. هستند و خواستار نصب آسانسور در آن مکان می باشند، باید با یک شرکت معتبر برای نصب آسانسور قرارداد ببندند و این شرکت بعد از در نظر گرفتن همه جوانب و مطمئن شدن از استاندارد و ایمن بودن ساختمان ، طراحی و نصب آسانسور را انجام داده و آنرا تحویل شرکت های بازرسی استاندارد میدهند. سرویسکاران در کلیه مناطق تهران اماده خدمت رسانی در کلیه امور اسانسور اعم از سرویس اسانسور، راه اندازی اسانسور، نصب اسانسور می باشد. کلیه ی خدمات این مجموعه مانند ساخت و نصب آسانسور با ضمانت یک ساله انجام می شوند. مدت زمان نصب آسانسور اصفهان در ساختمان ها با توجه به تعداد طبقات، متفاوت است؛ در ساختمان های اداری، تجاری و برج ها، مرحله نصب آسانسور ممکن است حدود یک ماه طول بکشد. طراحی آسانسور و تهیه نقشه نصب انواع آسانسور، بسته به اندازه و نوع ساختمان ها متفاوت است.

هدف از تشخیص خرابی های مختلف آسانسور، یافتن عيوب بالقوه، افزایش ایمنی و قابلیت اطمینان تجهیزات، کاهش نرخ حوادث و افزایش عمر تجهیزات است. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل را نیز دارد. همچنین جایی که قرار است نصب انجام شود نیز تاثیر بسزایی در مدت زمان نصب آسانسور دارد. یکی از موضوعات مهم بعد از نصب آسانسورهای کارگاهی ، خدمات تعمیرات ونگهداری است که حتما باید مدیران پروژه ها مد نظر داشته باشند . اما یکی از معایب آسانسور های گیرلس، این است که آن ها دارای قیمت بسیار بالایی هستند و علاوه بر آن، سیستم پیچیده ای دارند و سبب بروز مشکل در تعمیرات می شوند. عدم نگهداری و سرویس به موقع به منظور تشخیص قطعاتی که در شرف خرابی یا فرسودگی قرار دارند. به همین دلیل لازم است وضعیت عملکرد و حالت های متنوع خرابی آنها به منظور مدیریت، نگهداری و تعمیرات و عملکرد ایمن آسانسور تحت نظارت و بررسی قرار گیرد.

بلافاصله پس از فعالشدن پاراشوت میکروسوییچ روی آن هم فعال می شود. آسانسور مدولار باید در خارج از محل ساخته شده و پس از آن به عنوان یک قطعه واحد نصب شود. هزینه نصب اسانسور با توجه به مدل آسانسور، ابعاد آن،سرعت و تجهیزات به کار رفته در آسانسورها،متفاوت است.مهمترین فاکتوری که در کیفیت اسانسور موثر خواهد بود اجرای ان میباشد. والبته خدمات بعد از فروش نیز در هنگام خرید از اصلی ترین مواردیست که باید به ان توجه کرد.پس از بررسی تمامی فاکتور های ذکر شده حالا میتوان قیمتهارامقایسه کرد.

لازم به ذکر است که آسانسورهای کابلی یا آسانسور کششی، برای مصارف خانگی کمتر متداول هستند و اکثر خانواده ها به فناوری آسانسور هیدرولیکی علاقه بیشتری دارند. تعداد طبقات ساختمان در نصب و خدمات آسانسور تاثیر به سزایی دارند. سرویس و نگهداری اسانسور از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و اهمیت ان کمتر از نصب ان نمی باشد. در راستای خدمت رسانی به تمام نقاط تهران،تیم تحقیق و توسعه با ارائه طرح اقتصادی جهت انجام امور سرویس آسانسور مقرون به صرفه و ترویج سرویس آسانسور در این مناطق توانستیم قرار دادهای سرویس آسانسور را با همشهریان ساکن شهرری نازی آباد و دیگر مناطق جنوب تهران منعقد نماییم.سرویس آسانسور منظم – رفع خرابی بدون ایجاد هزینه اضافه – تعمیرات قطعات با کمترین میزان هزینه نقطه قوت ما در خدمت رسانی در این مناطق میباشد.همشهری گرامی شما میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای درخواست خود را جهت بازدید از ساختمان خود ثبت نمایید.همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت بازدید از آسانسور شما مراجعه خواهند کرد.بعد از بررسی دقیق برگه ای حاوی اطلاعات فنی و تست سلامت اسانسور به شما تحویل خواهند داد.

ترمز ایمنی که به نام پاراشوت شناخته میشود از مهم ترین بخش های آسانسور است که قادر است توسط فک هایش کایین را از حرکت روی ریل بازدارد،.پاراشوت به این صورت عمل میکند که به محض افزایش بیش از حد سرعت کابین گاورنر از حرکت می ایستد و توسط سیم بکسلی که گاورنر و پاراشوت را به هم متصل میکند اهرم پاراشوت را میکشد و فک های پاراشوت را به هم نزدیک میکند،در این زمان بر اثر وزن کابین و سطح تماس فک ها با ریل کابین می ایستد. دلیل این خرابی مربوط به استفاده تحت بار زیاد و همچنين اتمام عمر سیم بکسل است که در این صورت سیستم ایمی پاراشوت آسانسور وارد عمل شده و کابین را نگه میدارد. اولین نکته در نصب آسانسور در ساختمان ، توانایی ساختمان در نگه داری و فشار آسانسور میباشد. اگر ساختمان مورد نظر توانایی خدمات آسانسور مورد نظر را نداشته باشد باید با توجه به مشخصات ساختمان مقاوم سازی شود.

تعمیر اسانسور

سرویسکاران با کادری مجرب آماده خدمات رسانی در بخش آسانسور به تمام نقاط تهران میباشد. تشخیص درست ایرادات این وسیله نیازمند داشتن تخصص و تجربه کافی می باشد و البته هر چه سریع تر این بازرسی فنی انجام گردد می توان از به وجود آمدن مشکلات بیشتر، افزایش استهلاک قطعات، توقف دستگاه به علت خرابی و پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری نمود؛ بنابراین اگر آسانسور منزل یا محل کار شما دارای عملکرد طبیعی و استاندارد نیست هر چه سریع تر با سرویسکاران ما تماس حاصل نمایید و امنیت جانی و روانی استفاده کنندگان از این وسیله را تامین نمایید. ثانيا به علت توقف آسانسور در حال حرکت، ممکن است افرادی داخل کابین آسانسور باشند و با این اتفاق در آن محبوس شوند و حالت خفگی به آنها دست دهد.

همانطور که می دانید، هرچه تعداد طبقات زیاد تر باشد هزینه ساخت و نصب آسانسور نیز افزایش می یابد. در گام اول سرویس، تعمیر و نگهداری آسانسور یکی از کارشناسان مجرب و فنی شرکت سرویسکاران به محل شما اعزام می شود تا دلیل مشکلات به وجود آمده را شناسایی کند، پس از آن با توجه به بررسی های انجام شده پیش فاکتوری به فرد متقاضی ارائه می شود و در ادامه با تامین و نصب قطعات خرابی که نیاز به تعمیر دارند، این سرویس انجام می شود.

قطعات اسانسور

این خرابی باعث افزایش اصطکاک ریل های آسانسور و فرسایش آنها و در نتیجه سنگین شدن بیش از حد کابل ها شده، میزان مصرف موتوررا افزایش و ظرفیت باربری آسانسور را کاهش می دهد. از لحاظ علمی در داخل قاب وزنه ، وزن وزنه ها برابر با وزن کابین به اضافه نصف وزن ظرفیت کلی شستی آسانسور متا کابین است. اولا وقتی قفل درب آسانسور خراب شود، ممکن است فردی درب آسانسور را باز و به داخل چاهک سقوط کند. 2. کثیفی پلاتين داخل قفل که مانع از عبور جریان شده ومنجر به قطعی مدار می گردد و سبب باز ماندن درب می شود.

متناوباً ، خرید دستگاه های دنده ای را در نظر بگیرید که از موتورهای فلنج دار استفاده می کنند و در صورت جدا شدن دستگاه نیازی به تراز نیستند و در صورت نیاز به تعمیر اسانسور هزینه کمتری خواهند داشت. نصب آسانسور در بالکن از مواردی است که برای ساختمان های قدیمی کاربرد دارد. بهعبارت دیگر ، آسانسور به مجموعه تجهیزات حمل و نقل گفته میشود که انتقال عمودی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را فراهم مینماید. آسانسور نقش مهمی در ساختمان های مسکونی، هتل ها، مراکز خرید، ساختمان های اداری و دیگر ساختمان های مرتفع به عنوان وسائل حمل و نقل بین طبقات دارند. معمولا عملکرد آسانسور با در نظر گرفتن عواملی چون ایمنی، کیفیت نقل و انتقال مسافر، سروصدا و ارتعاش، میزان مصرف انرژی، زمان باز و بسته شدن درب و…

سردرگمی کمتر امکان رفت و آمد ایمن تر و کارآمدتر را فراهم می کند. آسانسور شامل کابین برای حمل بار یا مسافر است که حداقل قسمتی از آن در داخل ریل های راهنمای صلب، که به صورت عمودی با مورب با زاویه ای کمتر از ۱۵ درجه نسبت به محور قائم نصب شده، حرکت می کند. این حرکات جزئی دیوارها، ناهمترازی عمودی ریل های راهنما آسانسور شده و انواع خرابی های مکانیکی را در پی خواهد داشت. این موتور آسانسور برق بسیار کمی استفاده میکند ولی قیمت این موتور بسیار بالاتر از قیمت موتور گیربکس است. همانند آسانسورهای دیگر، آسانسورهای کارگاهی نیز از وجود قطعهای به نام پاراشوت بهره مند هستند که در صورت عمل نکردن محدود کنندههای انتهایی از سقوط آسانسور جلوگیری میکند.

برای مثال برای ساختمان ها با طبقات کم تر از آسانسورهای هیدرولیکی استفاده میکنند و در ساختمان های بلند و چند طبقه از آسانسورهای کششی استفاده میکنند. این استپ های قارچی در مدل های مختلف طراحی و ساخته میشود که میتوان برای مثال از استپ قارچی ساده، کلید قارچی لامپ دار و استپ سوییچ دار اشاره کرد. به عنوان مثال بعضی از برندهای سازنده آسانسورهای کارگاهی موتورهای بالابرنده از موتورهای 11kw استفاده شده است درصورتی که در بعضی دیگر از موتورهای 15kw استفاده گردیده است و به همین خاطر از گیربکس های متفاوتی نیز استفاده شده است .

علاوه بر موارد فوق، ریل راهنما دچار خرابی های دیگری چون خوردگی و زنگ زدگی، خمش و ارتعاشات دوره ای نیز می گردد. در اواخر سال 1398 و با اعلام لیستی بلند بالا از محدودیت های وارداتی و ممنوع کردن واردات موتور گیربکس خارجی در جهت مدیریت تقاضای ارزی و حمایت تولید، قیمت موتورهای آسانسور در بازار روندی صعودی پیدا کرد. مجموعه سرویسکاران(در خصوص خدمات آسانسور) برگرفته از کادری مجرب و با تجربه اماده خدمت رسانی در سراسر استان تهران در حیطه ی خدمات آسانسور، نصب اسانسور، راه اندازی آسانسورو کلیه امور مربوط به آسانسور با ارزان ترین قیمت و سرویس دهی در کلیه مناطق استان تهران می باشد. با توجه به آمارهای موجود بیش از ۸۰ درصد از خرابی ها و ۷۰ درصد سوانح و حوادث آسانسور مربوط به خرابی سیستم درب است.